Zamknij
REKLAMA

Wystawa \"Ojcowie Niepodległości\" | Sala BHP

19:27, 13.11.2020
REKLAMA

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego wystawę zorganizowaną w Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku.

Ekspert, Daniel Sieczkowski opowie o długiej i trudniej historii tworzenia suwerennego Państwa Polskiego. Wystawa poświęcona jest wielkim postaciom historycznym, jednostkom, które bezpośrednio przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznamy historię Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego i gen. Józefa Hallera.

Film w sposób przystępny opisuje najważniejsze konflikty, z jakimi musiało zmierzyć się młode państwo Polskie i pokazuje drogę narodu polskiego do uzyskania niepodległości i suwerenności ojczyzny.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia cyfrowej wersji wystawy „Ojcowie niepodległości” dostepnej pod linkiem: https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/wystawy/43988,Ojcowie-Niepodleglosci.html?fbclid=IwAR3mC7N0E8nUNfuAUq7GFUvhoGY4s9K6G-rJ3AHWTHqBM4gbV-Ev8RBQAA8

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz