Zamknij
REKLAMA

Fotyga, Miller i Sikorski razem. Eurodeputowani nie uznają wyniku wyborów na Białorusi

22:37, 11.08.2020 | hs za: Anna Fotyga/FB
Skomentuj
REKLAMA

"W związku z nałożonymi przez białoruski reżimem ograniczeniami i łamaniem podstawowych wolności, praw człowieka i nieustającymi procedurami wyborczymi nie uznajemy wyborów, które odbyły się 9 sierpnia ani za wolne, ani sprawiedliwe, ani za uzasadnione." - piszą w swoim stanowisku eurodeputowani, wśród których jest również Anna Fotyga, posłanka do Parlamentu Europejskiego z Gdyni.

Podpisani pod stanowiskiem solidaryzują się z narodem białoruskim. Nie uznając wyników wyborów apelują do rządów państw Unii Europejskiej o zweryfikowanie dotychczasowych relacji z Białorusią, którą uznają za kraj niedemokratyczny rządzony przy pomocy represji i inwigilacji.

Wnoszą o sankcje w stosunku do funkcjonariuszy białoruskiego reżimu, w tym o zakaz wstępu na teren Unii Europejskiej dla przedstawicieli klasy rządzącej tym krajem, ich rodzin oraz członków komisji wyborczych,które zdaniem eurodeputowanych dopuścili się sfałszowania wyborów prezydenckich 9 sierpnia.

Apelują o natychmiastowe włączenie internetu i doprowadzenie do wolności mediów i zrzeszania się oraz organizowania zgromadzeń. Żądają zwolnienia więźniów politycznych oraz zaprzestania represji i aresztowań.

Poseł Anna Fotyga przebywając na Litwie spotkała się z przedstawicielami białoruskie opozycji.

- Znam tych ludzi od lat i wiem, jak bardzo potrzebują naszego wsparcia. W PE pracuję także nad raportem, który ma określić strategię UE wobec Mińska. Z Białorusinami łączy nas nie tylko wspólna historia, ale też wspólna przyszłość - mówi Anna Fotyga.

(hs za: Anna Fotyga/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA