Zamknij
REKLAMA

Życzenia z okazji inauguracji roku szkolnego 2020/2021 od Prezydenta RP

14:42, 01.09.2020 | hs za: prezydent.pl/foto Jakub Szymczuk/KPRP
Skomentuj
REKLAMA

1 września tego roku do długo wyczekiwany przez wielu uczniów i ich rodziców dzień. Od marca nauka przeniosła się do domów. Przez kilka tygodniu młodzi ludzie nie mogli spotykać się ze sobą. Wszyscy chcą powrotu do normalności.

Prezydencka para z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego skierowała do nauczycieli, rodziców i uczniów życzenia.

 

Szanowni Nauczyciele! 

Szanowni Rodzice!

Drodzy Uczniowie!

W dniu inauguracji nowego roku edukacji składamy najlepsze życzenia całej społeczności szkolnej w Polsce: nauczycielom, uczniom i rodzicom.

W sposób szczególny chcemy pozdrowić uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych. To dla Was wyjątkowy moment i nowe przeżycie – pełne emocji, radości i nadziei, a może też odrobiny niepokoju. Jesteśmy przekonani, że dzięki troskliwej opiece swoich wychowawców  i wsparciu bliskich doskonale poradzicie sobie z tym wyzwaniem.

Ale obecny rok szkolny przynosi zupełnie nieznane dotąd doświadczenia także starszym uczniom i gronu nauczycielskiemu. Wszyscy bowiem wchodzimy teraz w nowy etap zmagań z epidemią koronawirusa. Zagrożenie chorobą będzie nam nadal towarzyszyć, dlatego trzeba nauczyć się funkcjonować normalnie w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Wymaga to rozwagi, konsekwencji i świadomości, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem.

Na pewno jednak szybko przywykniemy do nowych okoliczności, a rozpoczynający się rok wypełni przede wszystkim nauka i praca. Życzymy, aby był to czas poszerzenia i pogłębiania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności. Niech wspólny wysiłek przynosi rozwój zainteresowań i talentów, a postępy i sukcesy uczniów niech będą powodem satysfakcji dla ich nauczycieli i dumy rodziców.

Pedagogom życzymy wielu osiągnięć w Państwa ogromnie cennej i często niełatwej pracy. Nauczyciel to nie tylko zawód, ale też powołanie do służby młodemu pokoleniu Polaków. 

Oby za swój trud zawsze otrzymywali Państwo wiele wyrazów wdzięczności i uznania od tych, którym pomagają Państwo kształcić się i przygotowywać do dorosłego życia.

Lata edukacji szkolnej na zawsze zapisują się w pamięci każdego z nas i już jako ludzie dojrzali często ze wzruszeniem wracamy do nich myślami. Życzymy więc, aby nowy rok szkolny 2020/2021 był rokiem sukcesów.

Wszystkiego dobrego!

 

Prezydent Andrzej Duda

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda 

(hs za: prezydent.pl/foto Jakub Szymczuk/KPRP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA