Zamknij
REKLAMA

Spojrzenie młodego pokolenia na stosunki polsko-niemieckie w ZSET

22.39, 10.04.2019 (Milena Dochtorowicz)
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 25.03.2019-29.03.2019 odbywało się w ramach projektu Erasmus + „W poszukiwaniu śladów. Spojrzenie młodego pokolenia na stosunki polsko-niemieckie” spotkanie młodzieży w Gdyni z rówieśnikami z Dortmundu.

18 uczniów reprezentujących Robert-Schuman-Berufskolleg w Dortmundzie oraz 18 uczniów z ZSET w Gdyni uczestniczyło w zajęciach, pracując w mieszanych grupach i poszukując tego, co łączy nasze narody, czyli m.in. wspólnych polskich i niemieckich określeń opisujących np. architekturę Gdańska, osobliwości Gdyni, sławnych gdańszczan powiązanych z narodem niemieckim (np. Jan Heweliusz - astronom, Daniel Fahrenheit - fizyk, Arthur Schopenhauer - filozof) lub przysłów.

Uczestnicy podzieleni na polsko-niemieckie grupy zwiedzali także w formie gry miejskiej Gdynię oraz gdańską starówkę, podążając przy tym literackimi śladami Güntera Grassa.

Ważnymi elementami projektu było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Emigracji w Gdyni.

Młodzież z ZSET oraz młodzież z Dortmundu uczestniczyła także w zabawach integracyjnych, rozgrywkach w piłkę nożną i siatkówkę oraz wspólnie zatańczyła poloneza!

Komunikacja i współpraca między uczestnikami projektu układała się doskonale. Była to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa.

Następne spotkanie w październiku 2019 r. w Weimarze!

((Milena Dochtorowicz))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%