Zamknij
REKLAMA

DZIĘKUJEMY Bohaterom z marketów, sklepów osiedlowych, targowisk!

23:29, 23.03.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Aleksander Kozicki
Skomentuj
REKLAMA

Wiele osób reprezentujących przeróżne zawody jest dziś na pierwszej linii. O wielu mówi się codziennie w telewizji, pokazuje na portalach informacyjnych i społecznościowych. Czasami tylko wspomina się o sprzedawcach. A to te wspaniale panie i rzadziej wspaniali panowie codziennie toczą bój o swoje zdrowie (a może i życie) stając za ladą czy siadając w kasie całej masy marketów, sklepów i sklepików w naszym mieście.

Kilka dni temu na szybie przy drzwiach wejściowych do sklepu Aldek (znanego wielu gdynianom od lat) pojawiło się odręcznie narysowane podziękowanie, którego autorką jest 9 letnia Marysia z Kamiennej Góry.

- Mamy obecnie wielu bohaterów: personel medyczny, policjanci, funkcjonariusze Służby Granicznej, Rząd RP, Prezydent. Ja chciałbym podziękować cichym bohaterkom naszej rzeczywistości - pracownicom handlu (większość osób w sklepach to kobiety). Panie są na pierwszej linii walki. Bez ich ofiarnej pracy nie przetrwamy. Na załączonych zdjęciach podziękowanie dla Pań i Panów z mojego osiedlowego sklepu – mówi Aleksander Kozicki, ojciec Marysi i dodaje. - I jeszcze dygresja. Wszyscy widzimy, co znaczy państwo narodowe. Wszelkie abstrakcyjne struktury zawodzą. Jak pustym wydaje się slogan mówiący, że "wszystko ureguluje niewidzialna ręka rynku".

Wiele radości tym podziękowaniem sprawiła Marysia wraz z tatą pracownikom Aldka. Najzwyczajniej w świecie zrobiło im się miło. Poczuli, że ktoś docenia ich trud i poświęcenie, bo to właśnie czynią. Mogliby przecież pójść na zwolnienie lekarskie... A jednak nie – są na posterunku, bo tak trzeba nazwać to co robią. Można powiedzieć, że poświęcają się dla nas. Nie wiadomo przecież, czy w sklepie nie pojawi się osoba zarażona lub będąca nosicielem. I tak jest we wszystkich placówkach handlowych. Do ciężkiej pracy, przenoszenia i ustawiania towarów, dochodzi ogromny stres i nerwy, kiedy ktoś w sklepie zacznie kaszleć. Do tej pory jeszcze nikt z tych osób nie pracował pod taką presją.

Pomysł przypadł do gustu Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 51, zlokalizowanej kilkaset metrów od Aldka. Spodobał się również współpracującej z nią Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 52. I nie trzeba było długo czekać.

Odbyła się narada, oczywiście w sieci, ustalono, że należy wziąć przykład z 9 letniej Marysi i wypromować akcję na całą Gdynię.

Poniżej publikujemy apel rodziców uczniów SP 51 i Sp 52.

Bardzo nam spodobał się ten pomysł i udostępniamy łamy naszego portalu do prezentacji rysowanych podziękowań i ich umieszczanie na konkretnych placówkach handlowych.

 

DZIĘKUJEMY Bohaterom z marketów, sklepów osiedlowych, targowisk!

W tym trudnym okresie możemy jako rodzice przyczynić się do edukacji społecznej naszych dzieci w praktyce.

Wszędzie mówi się o służbach medycznych, sanitarnych, policyjnych i wojskowych. I dobrze, bo to bardzo odpowiedzialny obszar w walce z koronawirusem. Jednak nie tylko tam toczy się swoista walka o każdy dzień. W tych zmaganiach uczestniczą ekspedientki i ekspedienci, kasjerki i kasjerzy, w wielkich marketach i małych sklepach osiedlowych, a także na stoiskach targowych, gdzie codziennie kupujemy chleb, mleko, masło, wędliny, mięso oraz mydło, pastę do zębów, płyn do mycia naczyń, papier toaletowy i wszystko to, co jest nam potrzebne do egzystowania. To pracujące tam kobiety i mężczyźni codziennie stykają się z setkami, jak nie tysiącami mieszkańców naszego miasta.

Idąc za wzorem 9 letniej Marysi Kozickiej, która swoje podziękowania skierowała do pracowników sklepu Aldek przy ul. I Armii Wojska Polskiego, zapraszamy wszystkie gdyńskie dzieci, by po swojemu rysując plakaty z podziękowaniami wyraziły wdzięczność wszystkim gdyńskim sprzedawczyniom i sprzedawcom.

Ważne jest to, by podziękowanie dedykować konkretnej placówce.

Prace można, za pozwoleniem kierownictwa, wieszać na szybach sklepów i fotografować. Wcześniej jednak można zeskanować i wrzucać razem ze zrobionymi później zdjęciami do internetu.

Udostępnimy nasze fejsbukowe stronki oraz przy współpracy z portalem MlodaGdynia.pl będziemy to promować,by dotarło do jak największej grupy odbiorców.

Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji

Rada Rodziców SP 51

Marta Burczyk-Dobrysiak

Rada Rodziców SP 52

Agnieszka Drozd-Pender

 

Zdjęcia zarówno prac jak i momentu zawieszenia w sklepie można wysyłać do pomysłodawców akcji lub na mail: [email protected] lub przez FB Młodej Gdyni.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Aleksander Kozicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BogdanBogdan

3 0

Super pomysł, godny nasladowania! 23:32, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA