Zamknij
REKLAMA

Konkurs "Młode Albatrosy 2020" rozstrzygnięty! Sukces Mai Lengier z Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni

23:42, 29.11.2020 | hs za: SP 51
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyła się VI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2020”.

W tym roku, ze względów sanitarno-epidemiologicznych, w trosce o zdrowie autorów filmów, widzów i organizatorów oraz stosując się do obowiązujących przepisów – nie zorganizowano tradycyjnej, uroczystej gali zakończenia festiwalu w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Filmy laureatów tegorocznej edycji konkursu pokażemy na wielkim ekranie sali kina „Warszawa” Gdyńskiego Centrum Filmowego podczas gali przyszłorocznej edycji konkursu, która – mamy nadzieję – odbędzie się zgodnie z planem w czerwcu 2021 roku. Mamy nadzieję, że swoją obecnością zaszczycą nas tegoroczni autorzy zwycięskich filmów, których już dziś serdecznie do Gdyni zapraszamy.

Jury VI edycji konkursu w składzie: Danuta Maliszewska (dyrektor SP nr 51 w Gdyni) – przewodnicząca, Rafał Skwarek – filmoznawca, Ewa Kurasz (SP nr 51 w Gdyni), Janusz Żurawski (SP nr 51 w Gdyni) – sekretarz jury, przyznało następujące nagrody:

  • I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2020” dla filmu „Kropelka” w reżyserii Mai Lengier z Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni,
  • II nagrodę dla filmu „Historia nauki” w reżyserii Barbary Czyżewskiej z Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie,
  • III nagrodę dla filmu „Błąd systemu” w reżyserii Piotra Kaźmierczaka ze Szkoły Podstawowej w Kątach,
  • IV nagrodę dla filmu „Dom Kultury” w reżyserii Konrada Milewskiego z Zespoły Szkolno-Przedszkolnego w Radziłowie,
  • V nagrodę dla filmu „Koło czasu” w reżyserii Jana Motoczyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. Ks. Jana Twardowskiego w Warszawie,
  • VI nagrodę dla filmu „Ekoczarodziej” w reżyserii Emilii Kwiatkowskiej z Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie.

Jury Młodzieżowe w składzie: Zuzanna Kaczmarek (I ALO w Gdyni) – przewodnicząca, Martyna Wróblewska (XVII LO w Gdyni), Maciej Müller (IX LO w Gdyni), Anthony Okonkwo (IX LO w Gdyni), Janusz Żurawski (SP nr 51 w Gdyni) – sekretarz jury, przyznało swoją nagrodę filmowi „Kropelka” w reżyserii Mai Lengier z Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni.

Nagrodę Specjalną Dyrektora SP nr 51 w Gdyni otrzymała Maria Błaszkiewicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Lokomotywa” w Sopocie za kreatywne przygotowanie projektu, produkcję i realizację filmu „Aparat”.

Dziękujemy autorom filmów, ich rodzicom i opiekunom oraz instytucjom wspomagającym młodych twórców za nadesłanie filmów na konkurs.

Gratulujemy wszystkim młodym twórcom i życzymy wielu sukcesów artystycznych!

Serdeczne podziękowania dla osób i instytucji wspierających nasz festiwal: Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Radzie Dzielnicy Kamienna Góra, Radzie Rodziców przy SP nr 51 w Gdyni, dzięki którym „Młode Albatrosy” stały się dorocznym świętem najmłodszego kina polskiego, na trwałe wpisanym do kalendarza imprez artystycznych dla dzieci i młodzieży, odbywających się w Gdyni.

(hs za: SP 51)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA