Zamknij
REKLAMA

Zdalnie w ALO. Zaproś mnie na swoją lekcję - projekt z powodzeniem

12:32, 04.12.2020 | hs za: I ALO
Skomentuj
REKLAMA

W I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni wielkim powodzeniem cieszy się projekt edukacyjny "Zaproś mnie na swoją lekcję". Do dyspozycji uczniów są naukowcy i wybitni edukatorzy przedmiotowi, którzy prowadząc zdalne zajęcia odkrywają przez słuchaczami tajniki nauki związane z realizowanym programem nauczania.

"Zaproś mnie na swoją lekcję" dla maturzystów

2 grudnia, na godzinie wychowawczej, klasa 3b miała szczególnych gości, w ramach kolejnej odsłony projektu: "Zaproś mnie na swoją lekcję".

Panie: Natalia Różańska z fundacji: https://www.my-future.info oraz Olga Zagożdżon, która studiowała w Rzymie, w Warszawie, a także na Uniwersytecie Standford, pracowała w CITI i Coca-Cola, przeprowadziły dla nas prezentację: "Praktyki - hit czy kit? Pierwsze CV/Pierwsza praca/praktyka".

Zajęcia odbyły się w języku angielskim.

* * *

Od środy 2.12.2020r. od godz. 12:15 rozpoczął się cykl trzech wykładów online z matematyki dotyczących całek. W wykładach uczestniczą uczniowie klas 3a i 3e I ALO (klasa 3d bierze udział w wykładach matematycznych w piątki, tematyka także dotyczy całek). Wszystkie te zajęcie odbywała się w ramach współpracy naszej szkoły z uczelniami Trójmiasta. Zajęcia w środy  poprowadzi pani mgr Małgorzata Suchecka z PG. Zachęcamy do udziału w wykładach wszystkich, których zainteresowała analiza matematyczna na lekcjach matematyki i chcą rozszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie!

W najbliższy piątek, tj 4.12.2020r. w godz. 11:20-12:50 odbędzie się wykład online z matematyki dla klas 2a i 2d po szkole podstawowej i gimnazjum. Wykład „Paradoksy matematyczne” poprowadzi prof. Antoni Augustynowicz z UG.

* * *

W dniach 24 i 25 listopada 2020r. uczniowie klas biologiczno-chemicznych wysłuchali ciekawego wykładu „Nowe Leki – od pomysłu do apteki” dr hab. Janusza Dąbrowskiego, prof. Uniwersytetu Jagielońskiego. Wykłady odbywają się w ramach projektu Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagielońskiego „Chemia nie jedno ma imię".

* * *

21 listopada 2020 roku odbyła się 4 Pomorska Konferencja Uczniowska w ramach projekty Zdolni z Pomorza. Uczniowie I ALO w Gdyni mieli okazję wysłuchać szeregu ciekawych wykładów prowadzonych przez znamienitych wykładowców oraz swoich rówieśników z pomorskich szkół. Mamy nadzieję iż w przyszłym roku jak w poprzednich będą w konferencji uczestniczyć również nasi prelegenci. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ciekawe wystąpienia i zainteresowanie środowiskiem!

* * *

W dniach 18 i 20 listopada uczniowie klasy 3D, 3a,2ag oraz 2asp uczestniczyli w wykładzie online z matematyki pt: „Problem galerii sztuki”, przeprowadzonym przez dr hab. Pawła Żylińskiego z instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazje uczestniczyć w wykładzie.

(hs za: I ALO )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA