Zamknij
REKLAMA

Najbardziej potrzebujący gdynianie nie pozostali bez wsparcia na święta

22:49, 05.04.2021 | Maciej Szalbierz 7 PBOT/Foto DWOT
Skomentuj
REKLAMA

Większość z nas w niedzielny poranek usiądzie do świątecznego stołu, bogatego w tradycyjne potrawy. Jest jednak wielu ludzi, których nie stać nawet na skromne, wielkanocne ucztowanie.

Okres przedświąteczny jest więc czasem wzmożonej aktywności wszystkich, którym nie jest obojętny los osób samotnych, starszych i najbardziej potrzebujących. W tym roku, z uwagi na sytuację pandemiczną, nie udało się zorganizować tradycyjnego śniadania wielkanocnego w kościele oo. Franciszkanów w Gdyni. To nie oznacza jednak, że osoby w potrzebie zostały bez pomocy. Ze względu na pandemiczne obostrzenia świętowanie zmienia formę.

Dlatego właśnie Centrum Aktywności Seniora przygotowało 500 świątecznych paczek z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami, które trafiły do osób, które niekoniecznie w świąteczny poranek zasiądą do suto zastawionego stołu.

Paczki zostały sfinansowane przez Urząd Miasta Gdyni.

W pomoc w rozwiezieniu przygotowanych podarunków zaangażowali się między innymi terytorialsi z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Żołnierze dostarczyli 200 paczek podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni. Dzięki kolejnej już udanej kooperacji na linii MOPS i 7 PBOT, przygotowane podarunki na czas trafiły pod wskazane adresy a ich odbiorcy będą mogli godnie przeżyć nadchodzące święta.

Akcja Urzędu Miasta Gdyni, w którą zaangażowali się m.in. pomorscy terytorialsi staje się powoli świąteczną tradycją. W minionym roku żołnierze 7PBOT również dostarczali paczki do osób potrzebujących, a także służyli swym wsparciem i pomocą przed świętami Bożego Narodzenia.

(Maciej Szalbierz 7 PBOT/Foto DWOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%