Zamknij
REKLAMA

Nowe komputery wsparciem w nauce zdalnej dla podopiecznych rodzin zastępczych z Gdyni

10:13, 08.04.2021 | hs za: Dagmara Rybicka/BFI Cares
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie ze spokrewnionych i niezawodowych rodzin zastępczych z Gdyni jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy otrzymali komputery niezbędne do nauki zdalnej. Pomysłodawcą wsparcia jest Stowarzyszenie BFI Cares, które wraz z Partnerami dorocznej akcji Kierunek Święta ufundowało w pełni wyposażony i dostosowany do warunków nowej formuły nauki sprzęt.

- Komputery przekazane młodym podopiecznym zespołu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni to kontynuacja zimowej akcji „Kierunek Święta”. Zaangażowanie i hojność wspierających wydarzenie Partnerów spowodowały, że wspólnie podjęliśmy decyzję o zakupie sprzętu, który umożliwi wyrównywanie szans edukacyjnych. Cieszę się z takiego finału wydarzenia – specyfika nauki zdalnej stawia przed uczniami i ich rodzinami wiele wyzwań. Zakup komputerów z wymaganym przez szkołę oprogramowaniem stanowi znaczący koszt i stawia opiekunów przed potężnym dylematem. Tym bardziej trudnym, gdy dziecko lubi się uczyć. Mam nadzieję, że ta niespodzianka pozwoli zdobywać najwyższe oceny, ale również poznawać świat i kształtować w sobie fantastyczne pasjeopowiada Piotr Ostromęcki ze Stowarzyszenia BFI Cares.

Zimową akcję Kierunek Święta 2020 wsparło 13 firm w tym STBU Brokerzy, Multilog, Dawid Wardin Szkolenia, Katarzyna Pilczuk Ubezpieczenia, Grupa Progres, Morska Agencja Gdynia, Biuro Obsługi wierzytelności Infos, Shipco, MB-Trans, Business Investment Trust, DeSmart, Autoholicy.pl i Real Logistics.

- Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej MOPS w Gdyni bardzo dziękuje Stowarzyszeniu BFI Cares za przekazanie 5 zestawów komputerowych dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej. Po raz kolejny możemy liczyć na wsparcie fundacji. Komputery trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci i posłużą im do nauki zdalnejwyjaśnia Zuzanna Łaczyńska –Stec Kierownik Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni.

Stowarzyszenie BFI Cares systematycznie współpracuje z Zespołem Pieczy Zastępczej w Gdyni. We wspólnych planach jest m.in. uruchomienie Akademii Nastolatek, której celem jest tworzenie możliwości edukacyjnych pod opieką doświadczonych mentorów.

(hs za: Dagmara Rybicka/BFI Cares)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

dymek1973dymek1973

0 0

Witam
Pragnę się podzielić moją refleksją :
A gdzie wsparcie dla zwykłych rodzin, których dzieci też się uczą zdalnie.
Nas nikt się nie pyta czy mamy na sprzęt do nauki dla naszych pociech, czy mamy na opłaty za internet, za prąd.
Nauczyciele dostają jakieś bony, rodziny zastępcze sprzęt a zwykl rodzice jak zawsze w naszym " kochanym " kraju muszą radzić sobie same .
Nas nikt się nie pyta, władze sobie coś wymyślają a rodzice mają wykonać.
Młodego laptop w ferie świąteczne musiał iść do serwisu na regenerację bo nie mógł sprostać wymogom nauczycieli i jakoś nikt mi nie dał żadnego bonu ani darowizny. We wrześnu córka zrobiła to samo ze swoim i też szkoła ani żaden "patron" nam do zdalnej nauki nic nie dołożył.
Ten artykuł pokazuje szczytne cele ale takich zwykłych pożeraczy chleba jest masa.
Pozdrawiam 12:34, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%