Zamknij
REKLAMA

Po interwencji plac zabaw został otwarty

09:41, 08.05.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Pandemia dała we znaki również najmłodszym. Dzieci nie rozumiały dlaczego muszą przebywać w domu, kiedy na zewnątrz świeci słońce i czekają na nich atrakcje na placach zabaw.

Kiedy wreszcie poluzowano  obostrzenia zapadał decyzja o otwarciu placów zabaw. Jednak nie wszystkie gdyńskie miejsca wypoczynku dla dzieci od razu udostępniono. Ponownie pojawił się problem zamkniętego placu zabaw przy Przedszkolu nr 24 przy ul. Janusza Korczaka.

[ZT]40804[/ZT]

Wiele mam, mimo zapowiedzi że plac będzie udostępniany od godz. 16:00, odchodziło z kwitkiem. I często towarzyszył temu płacz dziecka, które nie potrafiło zrozumieć, czemu jego ulubiony plac jest zamknięty.

Przez kilka dni furtka wejściowa była zamknięta

Zdenerwowani rodzice postanowili sprawdzić, co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Przecież w innych dzielnicach Gdyni  place zabaw zaczęły funkcjonować normalnie.

- Postanowiłam telefonicznie dowiedzieć się, czemu plac powstały z budżetu obywatelskiego jest zamknięty i przedszkole nie wywiązuje się z zobowiązań z tego wynikających oraz przede wszystkim dlaczego mimo zniesienie obostrzeń, plac nie jest udostępniony dzieciom - opowiada jedna z mam. - Zadzwoniłam do Urzędu Miasta, do administracji, tam przekierowali mnie do Laboratorium Inicjatyw Społecznych. Po rozmowie z jedną z pań dowiedziałam się, że plac winien być otwarty, a jeśli nie jest to LIS będzie interweniował. Tyle mogą zrobić.

My również skontaktowaliśmy się z przedszkolem. Zadeklarowano nam, że plac będzie otwarty. Na pytanie dlaczego mimo decyzji do tej pory był zamknięty usłyszeliśmy, że "dziewczyny zapomniały odkluczyć"...

Problem z udostępnieniem placu nie pojawia się pierwszy raz. Widocznie dyrekcja Przedszkola nr 24 nie rozumie, że jej obowiązkiem jest udostępnianie placu mieszkańcom...

Ale jak to w Gdyni - ryba psuje się od głowy!

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%