Zamknij
REKLAMA

Rewelacyjne wyniki gdyńskich maturzystów

17:11, 07.07.2021 | hs za: UM Gdyni/fot. unsplash
Skomentuj
REKLAMA

Poznaliśmy już wyniki matur 2021. Egzamin dojrzałości gdynianie zdali najlepiej w Trójmieście i województwie. Są również w czołówce krajowej.

W Gdyni do matury przystąpiło 2453 uczniów z 29 szkół.

1789 osób maturę zdawało w gdyńskich liceach, a 664 w technikum. Każdy maturzysta musiał podejść do części pisemnej z trzech egzaminów – z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego. Zdecydowanie najpopularniejszy był język angielski. Część ustna była przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z takiego egzaminu w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. 

Maturę w Gdyni zdało 81% absolwentów szkół ponadpodstawowych. To najlepszy wynik w Trójmieście i województwie. Młodzi gdynianie są też w czołówce krajowej. Najlepiej wypadły im zmagania z językiem angielskim ze średnim wynikiem 86% (przy 77% w województwie pomorskim i 76% w kraju) oraz z językiem niemieckim ze średnim wynikiem 75% (przy 54% w województwie pomorskim i 58% w kraju). Z kolei z matematyki maturzyści osiągnęli średni wynik 64% (przy 54% w województwie pomorskim i 56% w kraju). Najsłabiej wypadł egzamin z języka polskiego. Gdynianie zdali go ze średnim wynikiem 55% (przy 54% w województwie pomorskim i 55% w kraju). 

Pomimo stresu i niepewności spowodowanej pandemią, większość gdyńskich uczniów wykorzystała naukę zdalną i pobyt w domu na staranne przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Gdyński samorząd wsparł ich w ramach „Akademii Maturzysty” proponując m.in. nieograniczony dostęp do materiałów edukacyjnych w formie on-line z poszczególnych przedmiotów,  webinaria z psychologiem na temat metod skutecznego uczenia się i motywacji oraz dodatkowe konsultacje on-line lub zdalnie przygotowujące do egzaminów maturalnych. Prowadzili je nauczyciele, którym miasto zapewniło bezpłatne szkolenia z procedury i arkusza egzaminacyjnego. Łącznie szkołom przyznano 2750 godzin dodatkowych konsultacji. Na ten cel przeznaczono rządowych 165 tys. zł. 

Maturzyści mogą poznać swoje indywidualne wyniki w systemie ZIU – http://wyniki.edu.pl

Osoby, które nie zdały tylko z jednego przedmiotu, mogą go poprawiać jeszcze w sierpniu tego roku.

- Tegoroczne matury były z pewnością inne, niż te dobrze nam znane. Pandemia poddała maturzystów bardzo ciężkiej próbie i sam fakt, że udało im się przestawić na zupełnie inny tryb i harmonogram pracy sprawia, że należy im się wielki szacunek i uznanie. Dzięki ogromnej pracy ich samych oraz doskonałej gdyńskiej kadry nauczycielskiej udało się możliwie najlepiej w tych okolicznościach przygotować do? egzaminów maturalnych. W tym roku szkolnym gdyńscy uczniowie otrzymali również wsparcie od samorządu w ramach "Akademii Maturzysty”. Nie bez znaczenia jest też konsekwentna realizacja strategicznych działań w gdyńskiej oświacie zmieniającej jakość życia młodych mieszkańców i pozwalającej im poszerzać swoje horyzonty – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – To wszystko przyniosło efekty. Gdyńscy maturzyści zdali rewelacyjnie. Osiągnęli najlepsze w Trójmieście i województwie wyniki. Są też w czołówce krajowej. Serdecznie gratuluję i życzę każdemu dalszych sukcesów na dorosłych ścieżkach życia oraz odważnego spełniania marzeń. Osobne podziękowania kieruję na ręce rodziców i całej kadry oświatowej. Bez Waszego zaangażowania nie byłoby takich wyników.

(hs za: UM Gdyni/fot. unsplash)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%