Zamknij
REKLAMA

Uczniowie Trójki zakochani w dobrym wzornictwie

18:14, 07.07.2021 | hs za: UM Gdyni/foto mat. pras. MMG
Skomentuj
REKLAMA

W Gdyni wiemy, że doskonałe, ponadczasowe wzornictwo pozytywnie wpływa na jakość życia, a obcowanie ze sztuką kształtuje wrażliwość. Muzeum Miasta Gdyni i III Liceum Ogólnokształcące pracują nad wspólną inicjatywą. W ramach akcji „Miejsce na projekt” grupa uczniów tworzy inspirującą przestrzeń w budynku liceum, zaprojektowaną i przeznaczoną dla ich koleżanek i kolegów ze szkoły.

Zanim uczestnicy przystąpią do realizacji, wezmą udział w cyklu specjalnie przygotowanych warsztatów na temat dobrych praktyk projektowych, prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie architektury wnętrz oraz designu. Do tej pory odbyły się zajęcia z komunikacji wizualnej w zespole projektowym oraz gra miejska dotycząca wybranych stylów architektonicznych. W czerwcu uczniowie spróbowali swoich sił w warsztatach z aranżacji wnętrz.

– Wspólna inicjatywa ma na celu edukację młodzieży poprzez sztukę, na możliwie najwyższym poziomie, co mają zapewniać m.in. wykłady i warsztaty prowadzone przez ekspertów Muzeum Miasta Gdyni oraz zaproszonych do projektu artystów i autorytety w dziedzinie designu (Monika Wójcik (ikaDesign studio), Eugenia Tynna (Traffic Design), Tomasz Rygalik (Studio Rygalik), Daria Bolewicka (ASP Gdańsk), Adrian Krężlik (School of form). Wspólna inicjatywa ma być też pilotażowym projektem stworzenia inspirującej przestrzeni holu głównego szkoły dla uczniów oraz przez uczniów III LO, tak aby jego rozwiązania były możliwe do zaadaptowania w innych, zainteresowanych tym pomysłem szkołach – mówi Patrycja Wójcik z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, koordynatorka projektu.

Zdjęcie z warsztatów w ramach inicjatywy „Miejsce na projekt”//mat. pras. MMG

Projekt zakończy stworzenie publikacji, w której zostaną zebrane nabyte doświadczenia i pomysły, które będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli oraz uczniów, chcących świadomie i kreatywnie tworzyć otaczającą ich przestrzeń.

Dodatkowym urozmaiceniem jest planowany wyjazd studyjny do siedziby Bauhausu w Dessau, w którym wezmą udział uczestnicy projektu.

Wybrani uczestnicy inicjatywy „Miejsce na projekt”//mat. pras. MMG

(hs za: UM Gdyni/foto mat. pras. MMG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%