Zamknij
REKLAMA

Pamiętają, wspierają i kartki wysyłają

19:06, 16.07.2021 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 200 własnoręcznie wykonanych kartek trafiło do personelu medycznego w Trójmieście. Laurki z podziękowaniami za ciężką pracę i poświęcenie, w tych trudnych dla wszystkich czasach, wykonały dzieci ze szkół i przedszkoli. A to wszystko w ramach akcji „Wspieranie przez listowanie”, którą zorganizowali studenci Akademii Marynarki Wojennej.

Projekt „Wspieranie przez listowanie” zainicjowała grupa 14. studentów z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Idea jest prosta. Chodzi o wspieranie dobrym słowem osób, które w pandemii wykonują ciężką pracę, poświęcają się dla innych i często pozostawieni są sami sobie. 

Pomysł projektu pojawił się na zajęciach akademickich „Społeczeństwo obywatelskie w działaniu”. Studenci postanowili pomóc osobom, którym pandemia dała się we znaki.

Pierwsza edycja akcji skierowana jest do personelu medycznego, który na co dzień zmaga się z pandemią. „Tą akcją chcemy pokazać, że z całych sił ich wspieramy, zauważamy ich ciężką pracę i jesteśmy im wdzięczni za to, co dla nas robią” – piszą na stronie organizatorzy. 

W środę, 30 czerwca, studenci rozwieźli ok. 240 kolorowych kartek, listów i laurek, które przygotowały dzieci ze szkół i przedszkoli biorących udział w akcji. Trafiły one do 6. miejsc: Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni, Szpitala św. Wincentego Paulo, Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

W tworzenie pięknych laurek zaangażowało się łącznie pięć szkół podstawowych, cztery przedszkola oraz dwie świetlice z miast takich jak: Mieroszyno, Człuchów, Osieczna, Piła, Sępólno Wielkie, Biały Bór czy Kartuzy.

- Mamy już pomysł na kolejną edycję naszego projektu. Pomożemy seniorom! Chcemy przypomnieć im czasy młodości, kiedy to dostawali listy od rodziny czy przyjaciół, sprawić im radość i zapewnić ich, że „ta dzisiejsza młodzież” wcale nie jest taka zła! – mówi Paulina Kolatowska, lider projektu „Wspieranie przez listowanie”.

Działania studentów można śledzić profilu facebookowym „Wspieranie przez listowanie”.

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%