Zamknij
REKLAMA

Gdynianin w elitarnym gronie projektu "Matura na 100%"

11:50, 22.08.2021 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Szymon Pawletko, absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, został laureatem VIII edycji ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”. Tym samym dołączył do elitarnego grona 26 najlepszych tegorocznych maturzystów w Polsce.

– Gdynia od lat wspiera rozwój swoich młodych mieszkańców i umożliwia im poszerzanie horyzontów. Projektowi „Matura na 100 procent”, który realizuje Fundacja Zawsze Warto, przyświeca idea uhonorowania tych absolwentów szkół średnich, którzy zdali egzaminy maturalne najlepiej w kraju. Bardzo mnie cieszy, że w tym gronie co roku znajdują się maturzyści z Gdyni. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

VIII edycję ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent” organizuje Fundacja Zawsze Warto we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną (CKE) w Warszawie oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi (OKE). Spośród 273 419 osób, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do matury krajowej, wyłoniono 26 najlepszych maturzystów w Polsce. W tym gronie znalazł się Szymon Pawletko, tegoroczny absolwent gdyńskiej Trójki.

Aby zostać laureatem projektu, trzeba było spełnić następujące kryteria:

  • w danym roku szkolnym po raz pierwszy zdać egzamin maturalny organizowany przez CKE,
  • przystąpić do wszystkich egzaminów obowiązkowych,
  • przystąpić do co najmniej dwóch egzaminów w części pisemnej na poziomie rozszerzonym,
  • z każdego egzaminu (przedmiotu) maturalnego uzyskać wynik co najmniej 90% i z co najmniej jednego przedmiotu maturalnego uzyskać wynik 100%.

Przy ustalaniu ostatecznej listy laureatów spośród maturzystów spełniających te kryteria brano pod uwagę: liczbę wszystkich wyników w stosunku do liczby wyników na poziomie 100%, liczbę wyników 100%, liczbę wyników 100% z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym oraz średnią arytmetyczną wszystkich wyników.

– Bardzo się cieszę i gratuluję Szymonowi. W naszej szkole był uczniem klasy humanistycznej. Uzyskał wynik 100% z pisemnych egzaminów z języka polskiego, filozofii i języka angielskiego. Wszystkie zdawał na poziomie rozszerzonym. W październiku rozpocznie studia na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim – mówi Wiesław Kosakowski, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. – Dodam, że w latach 2016-2021 pięć maturzystek i czterech maturzystów z gdyńskiej Trójki uzyskało tytuł laureatki lub laureata projektu „Matura na 100 procent”.

Finałowa gala VIII edycji ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent” odbędzie się 24 września w Rzeszowie. W reprezentacyjnej przestrzeni Filharmonii Podkarpackiej spotka się 26 tegorocznych laureatów. Przyjadą z rodzinami, dyrektorami szkół, przedstawicielami organów prowadzących oraz władz samorządowych. To ich wielkie święto i święto ich szkół.

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%