Zamknij
REKLAMA

Votum Pamięci tragicznie zmarłej Agnieszki - zrzutka na edukację jej córki Krysi

19:10, 20.09.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz za: zrzutka.pl
Skomentuj
REKLAMA

18 września o 11:30 w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach przy ul. Makuszyńskiego podczas mszy świętej pożegnano Agnieszkę Pyrę. Pogrzeb odbył się po mszy, o 13:00 na cmentarzu witomińskim w Gdyni.

Podczas tragicznego zdarzenia na Rajdzie Śląska, w którym startowała załoga klubu Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski zginęła Agnieszka Pyra od kilku lat jako pilot, tworząca załogę rajdową ze swoim mężem Tomaszem – kierowcą. Przypuszczalnie na skutek awarii systemu hamowania, przy dużej prędkości po długiej prostej Tomasz nie widząc możliwości zahamowania rajdówki przed ostrym lewym zakrętem, unikając czołowego zderzenia z przeszkodami za zakrętem, swoją stroną samochodu uderzył w płot. Niestety kilka łamiących się przęseł obróciło samochód i metalowe elementy płotu śmiertelnie ugodziły Agnieszkę.

Do tragedii doszło w sobotę 11 września. Około godziny 11:00 Tomasz i pilotująca go Agnieszka przejeżdżali przez miejscowość Chybie - jeden z odcinków specjalnych Rajdu Śląska.

Agnieszka była osobą niezwykle kochającą ludzi. Dla Niej rajdy były nie tylko pasją do motorsportu w którym „rajdowe małżeństwo” między innymi zdobyło tytuł Mistrzów Polski, ale przede wszystkim Jej pasją były niezwykle empatyczne spotkania z ludźmi. Nawet swoich największych konkurentów traktowała dobrym słowem, dobrą radą i uśmiechem.

Od kilku lat Agnieszka reprezentowała Automobilklub reprezentując Polski Związek Motorowy podczas Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski jako osoba Odpowiedzialna za Kontakty z Zawodnikami. Każdy konflikt i problem na styku: zawodnik – Zespół Sędziowski – regulamin, potrafiła profesjonalnie z dobrą radą i uśmiechem rozwiązać.

"Nasza inicjatywa związana ze zbiórką środków na edukację Krysi, córki Agnieszki i Tomka nie wynika z potrzeby środków dla rodziny, lecz dania możliwości wielu osobom, które miały kontakt z Agnieszką wyrażenia chęci upamiętnienia Jej osoby. Krysia była prawdziwym „oczkiem w głowie” Agnieszki – pewnie każda mama kocha swoje dziecko, ale realizowanym marzeniem Agnieszki było na każdym kroku stworzenie Krysi wspaniałego życia i jak najlepszego wykształcenia. Agnieszka dzieliła się ze światem każdym sukcesem Krysi. Wielkim szczęściem dla Agnieszki i Krysi był wspólny, stypendialny, językowy pobyt na Cyprze tuż przed wyjazdem na tragiczny rajd." - informuje klub.

Dla wielu przyjaciół, znajomych i sąsiadów śmierć Agnieszki to był ogromny szok. Zawsze uśmiechnięta i pełna dobra dla innych odeszła...

"Wierzymy, że zadbanie ze strony osób chętnych o podziękowanie Agnieszce za jej życie w formie wsparcia przyszłości jej ukochanej Krysi będzie najlepszym aktem pamięci."

- zachęcają organizatorzy zbiórki: https://zrzutka.pl/gkd6dx

(Mariusz Sieraczkiewicz za: zrzutka.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%