Zamknij
REKLAMA

Gdynia Explory Week - święto nauki i innowacji

23:32, 11.10.2021 | hs za: Explory
Skomentuj
REKLAMA

Gdynia Explory Week to trzy dni ciekawych wykładów, spotkań z młodymi talentami, webinaria dla uczniów planujących wybór uczelni wyższych oraz rozwój swoich naukowych projektów a także inspirujące zajęcia dla nauczycieli. 

Zapraszamy na Gdynia Explory Week -  święto nauki i innowacji, które odbędzie się w dniach 20-22.10.2021 online.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE

W programie m.in.

Krajowy Finał Konkursu Explory, podczas którego zaprezentują się 34 najlepsze projekty młodych innowatorów w wieku 13-20 lat z całej Polski.  Uczestnicy konkursu zaprezentują swoje projekty na żywo w trzyminutowych wystąpieniach.  Obejrzyj i głosuj na najlepszy projekt!

Wykład otwarcia: "Prywatność, najnowsze i najstarsze „prawo” ludzkości"  - dr Maciej Kawecki, Prezes Instytutu Lema, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Mówi się, że rok 2019 był pierwszym, gdy wartość danych przekroczyła wartość ropy naftowej. Pandemia tylko wzmocniła ich cenę. Z jednej strony to dane pozwalają bowiem poznać nowe wzorce naszych zachowań, które w trakcie pandemii uległy zmianie. Z drugiej strony, to dane pozwalają na personalizację usług i towarów, a dokładnie takich treści dzisiaj oczekujemy. To wszystko sprawia, że prywatność traktujemy jako coś nowego, nabytego wraz z dobrostanem współczesności. Tak jednak nie jest.

Wykład "Jak powstał wszechświat?"  - Piotr Kosek, ASTROFAZA

Jak powstał Wszechświat? Dokąd zmierza miejsce, w którym wszyscy żyjemy? Co działo się w pierwszych chwilach po Wielkim Wybuchu i dlaczego nie jesteśmy w stanie zaobserwować tego teleskopami? Czy wszechświat może umrzeć, a jeśli tak to w jaki sposób?

Dyskusja Naukowiec-Sportowiec:

dr hab. Adam Sieradzki, Politechnika Wrocławskiej i Mistrz Polski w pływaniu Kacper Majchrzak, trzykrotny Olimpijczyk,  brązowy medalista Mistrzostw Europy,  aktualny Rekordzista Polski na 5 dystansach, Mistrz Polski nieprzerwanie od 6 lat.

Webinaria „Rozwijaj się z Explory” - oferty stażowe, stypendia i programy wsparcia dla młodych innowatorów – w roli wykładowców Laureaci i Partnerzy

Specjalny blok kierowany do nauczycieli a w nim:

Debata międzypokoleniowa "Jaka szkoła takie społeczeństwo"

Webinarium „Mniej znaczy więcej” – prowadzą Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel

"Explory odwiedza szkoły –  z okazji 10-lecia Programu Explory nasi wykładowcy pojadą do wybranych 10 szkół. Oglądaj z nami relacje ze szkół!" - informują organizatorzy.

Trwają już zapisy! Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich pasjonatów nauki.

Więcej informacji i pełen program www.explory.pl/2021

 

(hs za: Explory)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%