Zamknij
REKLAMA

Finaliści Policyjnej Foczki odwiedzili Fokarium w Helu

00:03, 12.10.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie klasy II d ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Gdyni odwiedzili 5 października Fokarium w Helu. Wycieczkę zorganizowali policjanci z gdyńskiej komendy w ramach nagrody za udział w programie „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”.

Profilaktyczny program dla uczniów klas pierwszych ma wieloletnią historię. Dzieci wspólnie z foczką Gdynką uczą się zasad bezpieczeństwa w domu, szkole i podczas zabawy. Następnie w kolejnym roku szkolnym do Helu wyjeżdża sześć najlepszych klas, które wzięły udział w finale.

Edukacja bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych w Gdyni jest dla stróżów prawa ważnym zadaniem. Policjanci corocznie realizują prewencyjny program dla dzieci "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa".

Już od blisko 15 lat foczka Gdynka razem z mundurowymi podpowiada uczniom przez cały rok szkolny jak bezpiecznie korzystać z drogi, gdzie można się bezpiecznie bawić, ostrzega też przed obcymi osobami i agresywnymi zwierzętami.

Foczka mówi co to jest tolerancja rówieśnicza, przestrzega przed niewybuchami i pożarami, zachęca do szanowania przyrody.

Każdego roku policyjny program rusza na początku szkolnego roku, do nauki dzieci wykorzystują podręczniki i zeszyty ćwiczeń ufundowane przez miejski samorząd. Dla każdego pierwszaka policjanci przygotowują też kamizelkę odblaskową, dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pod koniec nauki policjanci i pedagodzy organizują finały szkolne i dzielnicowe, a 6 najlepszych klas bierze udział w finale miejskim.

Podsumowaniem programu jest wycieczka finalistów do Fokarium w Helu, która organizowana jest na początku kolejnego roku szkolnego. Dzieciaki pod opieką nauczycieli i policjantów odwiedzają żywe foki, ciągle pamiętając o poradach foczki Gdynki.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%