Zamknij
REKLAMA

Szkolne Festiwale Explory w województwie pomorskim. W Gdyni 2 grudnia

21:33, 19.11.2021 | hs za: Explory
Skomentuj
REKLAMA

22 listopada w Słupsku, 2 grudnia w Gdyni oraz 17 grudnia w Kwidzynie odbędą się Szkolne Festiwale Explory, które są pierwszym z trzech etapów Konkursu Explory. Konkurs Explory umożliwia szkolnym pasjonatom nauki i technologii zaprezentować swoje projekty badawcze oraz skonfrontować je z ekspertami.

To także okazja by zdobyć doświadczenie w prezentowaniu swoich badań. Wybrane przez jury projekty przejdą do regionalnego etapu konkursu Explory 2022.

Szkolne Festiwale Naukowe Explory do wydarzenia organizowane od 2017 roku przez szkoły w całej Polsce we współpracy z Programem Explory. Oparte są na metodologii i regulaminie Konkursu Explory. Ich celem jest zachęcenie młodzieży do tworzenia oraz rozwijania projektów naukowych i wynalazków.

W ramach festiwalu odbywa się szkolny etap Konkursu Explory, gdzie uczniowie danej szkoły prezentują̨ własne projekty badawcze i wynalazki oraz odbywają̨ się̨ wykłady i warsztaty.

Podczas festiwali wyłaniane są szkolne talenty, a najlepsze projekty zostaną̨ zaprezentowane na regionalnym etapie Konkursu Explory.

W tegorocznej edycji, zaplanowanych jest aż 16 nowych wydarzeń! Oprócz wsparcia merytorycznego od organizatorów Programu Explory – Fundacji Zaawansowanych Technologii - szkoły otrzymały też wsparcie finansowe na pokrycie kosztów organizacji w ramach programu Grant na Festiwal Explory.

„Uczestnicy Szkolnego Festiwalu Explory zdobywają doświadczenie w tworzeniu własnych projektów badawczych i wynalazków. Podczas wydarzenia uczą się metody pracy projektowej oraz prezentowania własnych pomysłów przed jury. Mają również wyjątkową możliwość́ skonfrontowania ich z ekspertami – co daje wiedzę o tym, jak można dalej rozwijać́ projekt. Tak rodzą się młode talenty. Cieszymy się, że w tym roku odbędzie się 16 Szkolnych Festiwali Explory!” – mówi Joanna Gogolińska, dyrektorka Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Więcej o Szkolnych Festiwalach Explory na www.explory.pl

Program Explory

Jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. Explory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Program Explory od 2012 roku odkrywa naukowe talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 2400 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu prawie 1500 projektów naukowych. W ciągu 9 edycji odbyło się 59 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii. Wzięło w nich udział około 40 tysięcy osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 135 jurorów.

Explory tworzy społeczność innowatorów i naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizowane są Kongresy Explory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy, inwestorzy mogą się spotkać i nawiązać relację biznesową.

"Chcemy, aby wydarzenia te były źródłem inspiracji. Program Explory jest stale wspierany przez blisko 100 partnerów." - informują organizatorzy Explory.

(hs za: Explory)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%