Zamknij
REKLAMA

Doktorantka UMG w programie TopMinds 2022

09:21, 28.12.2021 | hs za: UM Gdyni/foto Agnieszka Piotrowska-Kirschling/FB
Skomentuj
REKLAMA

Poszerzy swoją wiedzę, rozwinie kompetencje i będzie współpracować z ekspertami reprezentującymi różne dziedziny nauki. Agnieszka Piotrowska-Kirschling, doktorantka Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, zakwalifikowała się do programu TopMinds 2022.

To inicjatywa mentoringowa, która otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery. Program opiera się na indywidualnej ścieżce rozwoju, szkoleniach i warsztatach.

TopMinds to program mentoringowy skierowany do studentów ostatniego roku studiów magisterskich oraz osób, które przygotowują rozprawę doktorską i wyróżniają się na polu naukowym. Uczestnicy muszą mieć też pasję i ambicję.

Ten program otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery. Opiera się bowiem na indywidualnej ścieżce rozwoju uzgodnionej z mentorem, szkoleniach i warsztatach, które odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i online. To okazja, by poszerzyć sieć kontaktów, rozwinąć kluczowe kompetencje i poznać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się 180 osób. 44 z nich zaproszono na rozmowy kwalifikacyjne. Natomiast w finale znalazły się 24 osoby. To one zostały zakwalifikowane do projektu.

Wśród nich jest Agnieszka Piotrowska-Kirschlingdoktorantka Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Jej mentorem w programie będzie dr hab. Marek Salamonowicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W ramach programu uczestnicy będą brać udział w różnego rodzaju szkoleniach. Mogą też liczyć na pracę indywidualną z mentorem. Spotkania będą się odbywać w zależności od potrzeb i możliwości.

Przewidziano także konsultacje z ekspertami na temat: warsztatu badacza, konstruowania budżetu we wnioskach grantowych, pisania i publikowania artykułów naukowych, ochrony własności intelektualnej, komercjalizacji badań, statystyki czy przeprowadzania eksperymentów badawczych.

Program TopMinds to wspólna inicjatywa stowarzyszenia Top 500 Innovators oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy stanami Zjednoczonymi a Polską.

Tak ogłosiła swój sukces Agnieszka Piotrowska-Kirschling

Więcej o programie: https://topminds.pl/

(hs za: UM Gdyni/foto Agnieszka Piotrowska-Kirschling/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%