Zamknij
REKLAMA

Protezy dla Wojtka, który stracił obie nogi

13:12, 28.12.2021 | hs za: Emilia Niemiec/Pomagam.pl
Skomentuj
REKLAMA

Dwudziestolatek uległ tragicznemu wypadkowi 25 września tego roku. Na trasie SKM w Gdyni Leszczynkach wpadł pod pociąg. Protezy, których potrzebuje muszą być różnej długości, dlatego są bardzo drogie.

Ich koszt to około 100 tysięcy złotych. Na zbiórce na Pomagam.pl, którą założyła siostra, przed świętami zebrano już 23 tysiące złotych.

Po promocji akcji przez okres świąt ruszyło się i można powiedzieć, że chłopak już zebrał minimalnie wymaganą kwotę. Można jednak wpłacać dalej. Wojtkowi potrzebna jest jeszcze rehabilitacja i przysposobienie do chodzenia w protezach. A nie jest to łatwe.

Wymaga kilku miesięcy ciężkiej pracy, treningów pod okiem profesjonalistów, którzy muszą Wojtka nauczyć chodzić od nowa.

Wojtek żył bardzo aktywnie do czasu wypadku. Biegał i organizował biegi. W wyniku obrażeń stracił obie nogi: jedną do połowy łydki, drugą za kolano. Nie traci wiary, że uda mu się jeszcze pobiec.

- Wojtek to mój były wychowanek z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ustce, biegał ze mną, pomagał przy organizacji Słupskiego Biegu Niepodległości. To bardzo aktywny i fajny chłopak. Zawsze mogłem na niego liczyć. Dziś sam potrzebuje pomocy. Liczę na was! - apeluje Paweł Sadowski ze Stowarzyszenia STOPA Słupsk.

Rodzina Wojtka jest w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowo młody mężczyzna mieszka z mamą na czwartym piętrze. Na szczęście odwiedzają go koledzy i zabierają z wózkiem na spacery.

- Z góry dziękuję osobom, które wsparły nas w ciężkiej sytuacji. Dobro zawsze powraca - mówi siostra, Elżbieta Balicka.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/pdernh

* * *

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

(hs za: Emilia Niemiec/Pomagam.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%