Zamknij
REKLAMA

Uczyli się jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych

08:50, 31.12.2021 | hs za: Instytut Współpracy Regionalnej
Skomentuj
REKLAMA

22 września 2021 roku w Gdyni rozpoczął się 7-dniowy Training Course "The use of social media in youth work". Uczestnikami projektu były osoby z Polski, Grecji, Gruzji oraz Hiszpanii.

W dzisiejszych czasach jedną z największych ról w rozwoju naszej cywilizacji odgrywa niewątpliwie rola nowoczesnych technologii i nowych mediów.

Praktycznie w każdej z dziedzin stosowane są narzędzia informatyczne. Tyczy się to również edukacji. Młodzież wykazuje się dużo większą znajomością wiedzy w zakresie nowych mediów i narzędzi informatycznych niż osoby dorosłe czy ich rodzice. Dla wielu z nich Internet jest oczywistością, w której się wychowali, jednakże nie zawsze w świadomy sposób potrafią korzystać z niego i nie zauważają zagrożeń, jakie on stanowi dla nich i dla innych użytkowników.

W edukacji systemowej występuje brak czasu na omówienie tematów zagrożeń oraz niebezpieczeństw z jakimi możemy się zetknąć w sieci. Pojawiają się nieliczne pogadanki w obrębie tego tematu, natomiast większości należy dowiadywać się na własną rękę - często poprzez edukację nieformalną.

Wyłącznie do komunikacji

Po przeprowadzeniu rozmów z osobami w naszym okręgu jak i liderami grup na temat ich umiejętności i kompetencji w zakresie korzystania w ich pracy z mediów społecznościowych, okazało się, że brak nam wszystkim takich umiejętności, a korzystanie z mediów społecznościowych ogranicza się wyłącznie do komunikacji z innymi. Z uwagi na fakt, że osoby pracujące z młodzieżą już wcześniej zauważyli potrzebę zdobycia szerszych

kompetencji wykorzystania mediów społecznościowych w pracy, nasza organizacja wraz z partnerami postanowiła zorganizować szkolenie w zakresie umiejętności wykorzystania mediów społecznościowych w nieformalnej edukacji młodzieży, dla osób pracujących z młodzieżą i dla liderów grup.

Wyposażyć w kompetencje

Głównym celem projektu było wyposażenie osób pracujących z młodzieżą w odpowiednie kompetencje, które pozwolą im wykorzystywać media społecznościowe do tworzenia i kreowania nowej edukacyjnej oferty dla młodzieży i w ten sposób nauczenia ich bezpiecznego korzystania z sieci.

Podczas szkolenia uczestnicy wzięli udziału w warsztatach w obszarze tematycznym projektu, grach integracyjnych i zapoznawczych, których celem było zapoznanie się ze sobą uczestników, poprawa koncentracji oraz dodanie energii i motywacji. Na zajęciach zostały poruszone tematy związane z narzędziami, które można wykorzystać w pracy z młodzieżą. Skupiliśmy się na bezpiecznym korzystaniu z internetu oraz na zagrożeniach, które związane są z aktualną strukturą social mediów.

Do głównych rezultatów projektu zaliczamy w szczególności zdobycie przez uczestników wiedzy na temat wykorzystania mediów społecznościowych, potrzebnej do ich pracy z młodzieżą. Za sprawą projektu powstał materiał szkoleniowy zawierający metody pracy z młodzieżą przy wykorzystaniu mediów społecznościowych. Dzięki czemu młodzież będzie miała okazję skorzystać z ciekawych dla nich programów przy pomocy mediów społecznościowych.

GALERIA PONIŻEJ>>>

(hs za: Instytut Współpracy Regionalnej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%