Zamknij
REKLAMA

„Easy”, czyli ostatnia z obowiązkowych matur

11:50, 07.05.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Magdalena Śliżewska
Skomentuj
REKLAMA

To, co konieczne już za nimi, a dalej sięgają już po swoje własne plany. Maturzyści w całym kraju trzeci dzień z rzędu sprawdzali swoją wiedzę – w piątek zdawali egzamin dojrzałości z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Jeśli wierzyć ich słowom, poszło co najmniej dobrze!

Część z nich jeszcze przed południem odetchnęła z ulgą, bo dziś zakończyli maturalne zmagania z obowiązkowymi przedmiotami. Inni – ci, którzy celują w studia na konkretnych uczelniach – biorą natomiast głęboki oddech, bo po weekendzie kolejne wyzwania. W piątek o 9:00 maturzyści w Gdyni i w całym kraju otworzyli arkusze z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Jak poszło?

O odczucia zaraz po wyjściu z maturalnej sali postanowiliśmy zapytać uczniów jednego z gdyńskich „ogólniaków”, tym razem II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.

Jak przystało na świeżych absolwentów szkoły z dwujęzycznymi oddziałami, dzisiejsze egzaminy – według ich relacji – poszły dosłownie jak z płatka, a o wyniki maturzyści są spokojni. Angielski to, w ich odczuciu, najłatwiejszy z obowiązkowych przedmiotów na maturze.

- Myślę, że łatwo. Nie chcę zapeszać, ale trzeci dzień matur zdecydowanie najłatwiej. (...) Raczej będzie dobrze. Jeżeli chodzi o dwa poprzednie, to chyba też dobrze. Niczego strasznego się nie spodziewałam i nic strasznego nie było – mówi z pewnością siebie zaraz po opuszczeniu maturalnej sali Ada z II LO.

- Zgadzam się z tym, że dzisiejszy dzień był najłatwiejszy. Dla mnie matematyka i polski również nie były problematyczne, aczkolwiek dużo większy był podczas nich stres, ze względu na to, że to dla mnie mimo wszystko przedmioty trudniejsze niż angielski – potwierdza Paweł, maturzysta z II LO w Gdyni.

Maturzyści ze swoim trzecim obowiązkowym egzaminem dojrzałości „walczyli” maksymalnie 120 minut.

Jeszcze tego samego dnia, po południu, niektórzy z tegorocznych abiturientów zasiedli do testów na poziomie podstawowym z innych języków obcych – w tym francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego czy włoskiego.

Po weekendowej przerwie o przepustkę na wymarzone studia będą natomiast w pierwszej kolejności starać się ci, którzy wybrali między innymi rozszerzenie z polskiego czy matematyki.

Przypomnijmy, że tegoroczne egzaminy maturalne w Polsce trwają od 4 do 23 maja. Tylko w Gdyni do zdawania egzaminu dojrzałości zostało zgłoszonych łącznie 2580 uczniów z 23 szkół.

(hs za: UM Gdyni/fot. Magdalena Śliżewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%