Uczestnikami były osoby z Polski – Instytut Współpracy Regionalnej, Włoch – Comitato D'Intesa Tra Le Associazioni Volontaristiche Della Provincia Di Belluno, Węgier - Youth Bridges Budapest i Grecji - Greek Youth Mobility – GYM.
Głównym celem projektu natomiast było przeprowadzenie siedmiodniowych warsztatów, podczas których młodzi ludzie z 4 krajów rozwijali kluczowe kompetencje i zdobywali wiedzę na temat współczesnych migracji.
Celem zaplanowanych przez nas działań było podniesienie kompetencji uczestników projektu, a także zdobycie wiedzy niezbędnej do funkcjonowania w zróżnicowanym kulturowo świecie. Ponadto młodzi ludzie chcieli poznać przyczyny współczesnych migracji, aby lepiej zrozumieć postępujące przemieszczanie się ludzi.
Podczas projektu, za pomocą metod ewaluacji pozaformalnej, uczestnicy pogłębili swoją wiedzę w obrębie tematu migracji, teraz znają już różnice między pojęciami – imigrant, emigrant, reemigrant czy uchodźca. Wiedzą, jakie są przyczyny i skutki migracji ludności. Są świadomi tego, jakie stereotypy krążą na temat emigrantów w ich krajach oraz krajach pozostałych uczestników projektu.
Dzięki wizycie w Muzeum Emigracji w Gdyni, dowiedzieli się więcej o losach Polaków i nie tylko. Przeprowadziliśmy też wywiady z lokalną społecznością na temat wiedzy o migracji, stereotypach i zapytaliśmy o opinię. Uczestnicy pogłębili także swoją wiedzę również na temat Fake News. Wiedzą jak je rozpoznać oraz jak z nimi walczyć.
Nasi uczestnicy przygotowali historię imigranta/uchodźcy opartą na faktach. Rezultaty ich pracy możecie znaleźć poniżej.
Projekty w ramach programu Erasmus+, jak widać dają wiele możliwości. Dzięki naszej organizacji możesz wziąć udział w wymianie młodzieży lub szkoleniu dla osób pracujących z młodzieżą w Polsce oraz za granicą.
Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez maila: [email protected].
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz