Zamknij
REKLAMA

Migration – it’s time for integration. Spotkali się na Wyspie Sobieszewskiej [PREZENTACJA]

11:18, 17.05.2022 | hs za: IWR
Skomentuj
REKLAMA

Na początku marca, a dokładniej w dniach 8-14.03.2022, na Wyspie Sobieszewskiej odbyła się wymiana młodzieży ‘Migration – it’s time for integration’.

Uczestnikami były osoby z Polski – Instytut Współpracy Regionalnej, Włoch – Comitato D'Intesa Tra Le Associazioni Volontaristiche Della Provincia Di Belluno, Węgier - Youth Bridges Budapest i Grecji - Greek Youth Mobility – GYM.

Tematem projektu była migracja, w kontekście integracji.

Głównym celem projektu natomiast było przeprowadzenie siedmiodniowych warsztatów, podczas których młodzi ludzie z 4 krajów rozwijali kluczowe kompetencje i zdobywali wiedzę na temat współczesnych migracji.

Celem zaplanowanych przez nas działań było podniesienie kompetencji uczestników projektu, a także zdobycie wiedzy niezbędnej do funkcjonowania w zróżnicowanym kulturowo świecie. Ponadto młodzi ludzie chcieli poznać przyczyny współczesnych migracji, aby lepiej zrozumieć postępujące przemieszczanie się ludzi.

Podczas projektu, za pomocą metod ewaluacji pozaformalnej, uczestnicy pogłębili swoją wiedzę w obrębie tematu migracji, teraz znają już różnice między pojęciami – imigrant, emigrant, reemigrant czy uchodźca. Wiedzą, jakie są przyczyny i skutki migracji ludności. Są świadomi tego, jakie stereotypy krążą na temat emigrantów w ich krajach oraz krajach pozostałych uczestników projektu.

Dzięki wizycie w Muzeum Emigracji w Gdyni, dowiedzieli się więcej o losach Polaków i nie tylko. Przeprowadziliśmy też wywiady z lokalną społecznością na temat wiedzy o migracji, stereotypach i zapytaliśmy o opinię. Uczestnicy pogłębili także swoją wiedzę również na temat Fake News. Wiedzą jak je rozpoznać oraz jak z nimi walczyć.

Kolejną bardzo ważną częścią projektu było Storytelling.

Nasi uczestnicy przygotowali historię imigranta/uchodźcy opartą na faktach. Rezultaty ich pracy możecie znaleźć poniżej.

Projekty w ramach programu Erasmus+, jak widać dają wiele możliwości. Dzięki naszej organizacji możesz wziąć udział w wymianie młodzieży lub szkoleniu dla osób pracujących z młodzieżą w Polsce oraz za granicą.

Chciałbyś wziąć udział w projekcie?

Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez maila: [email protected].

GALERIA prezentacji poniżej>>>

(hs za: IWR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%