Zamknij
REKLAMA

Zarejestrowano 112 potencjalnych dawców szpiku. Amelia cały czas czeka na dawcę!

14:43, 03.06.2022 | hs za:DKMS
Skomentuj
REKLAMA

W ramach Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi (28 maja) w Gdyni na Bulwarze Nadmorskim można było zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS i dołączyć do grona potencjalnych Dawców Szpiku.

Mieszkańcy Gdyni od 13 lat pokazują, że ich moc pomagania nie zna granic.

I tak było również w miniony weekend!

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wolontariusze Fundacja DKMS dali radę.

"W ramach Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi - Gdynia na Bulwarze w Gdyni zarejestrowaliśmy 112 osób - to 112 szans na uratowanie czyjegoś życia!" - podkreślają organizatorki akcji.

"Moje akcje" zawsze z myślą o Dla Amelii, ale oczywiście chcemy pomóc wszystkim chorym na nowotwory krwi!!! Baaaaaardzo jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc" - czytamy w podsumowaniu weekendowej akcji.

I przypominamy:

Amelia czeka na dawcę!

Poniżej podsumowanie dotychczasowej walki Amelii z nowotworem i oczekiwanie na dawcę szpiku.

ROK  BEZ  DAWCY

Mija rok, od momentu, gdy dowiedzieliśmy się, że w liczącej 39 mln osób ogólnoświatowej bazie potencjalnych dawców szpiku nie ma NIKOGO zgodnego z naszą Amelią.

W tym czasie z myślą o Amelii zarejestrowało się ponad 13 tysięcy osób, a kolejne kilka tysięcy zrobiło to bezpośrednio przez stronę www.dkms.pl w odpowiedzi na nasze i Fundacja DKMS apele w mediach. Do rejestracji zapraszali, często pierwszy raz w roli wolontariuszy, bliscy znajomi i nieznajomi z Trójmiasta i rodzinnych stron. Mimo zaangażowania tak wielu ludzi, sytuacja Amelii nie zmieniła się. Baza jest sprawdzana, a my wciąż słyszymy: brak zgodnego dawcy.

W ostatnich miesiącach koncentrujemy się na tym, aby po prostu BYĆ... i być szczęśliwymi. Wiemy, że cały czas działa Fundacja DKMS, działają bliscy chorych, jak i wolontariusze z potrzeby serca.

Poniżej piszę o kilku majowych inicjatywach Dla Amelii. To dzięki takim akcjom - nie tylko 28 maja - lecz dzień po dniu, rejestracja po rejestracji, walczymy z nowotworem krwi i budujemy szansę na wyzdrowienie dla chorych teraz i w przyszłości. Ludzie byli i są niesamowici

PS: Amelia ma się dobrze, rozpoczęła rehabilitację. Pozdrawiam Was serdecznie

Mama Kasia

R E J S T R U J E M Y   D L A   A M E L I I

Zarejestruj się jako dawca: https://www.dkms.pl/dzialaj/dolacz-do-akcji/dawca-dla-amelii

Udostępnij historię Amelii i zachęć do rejestracji: https://www.facebook.com/dlaameliidkms

(hs za:DKMS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%