Zamknij
REKLAMA

Wolontariusze do wakacyjnych projektów poszukiwani

17:11, 14.06.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Karol Stańczak
Skomentuj
REKLAMA

Teatr Gdynia Główna szuka wolontariuszy do wakacyjnych projektów. To propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą, które czerpią radość z pracy w zespole. Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na zdobycie cennych doświadczeń w organizacji wydarzeń kulturalnych.

Idealni wolontariusze to osoby: odpowiedzialne, dobrze zorganizowane, punktualne, kulturalne i dyspozycyjne w terminie 25 czerwca-19 sierpnia i/lub w dniach 8-13 sierpnia.

Projekty, w których mieliby uczestniczyć wolontariusze, to: „Odyseja Schulzowska 2022” (4 wydarzenia w terminie 25 czerwca-19 sierpnia) oraz Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta – Stacja Sanatorium 2022” w terminie 8-13 sierpnia.

Zgłaszać się można poprzez stronę www.teatrgdyniaglowna.pl.

„Odyseja Schulzowska 2022” to teatralna podróż do źródeł.

Gdyńskie zakamarki, podwórka i boiska staną się sceną intrygujących spektakli teatralnych według prozy Brunona Schulza.

Akcja stanowi kontynuację ubiegłorocznych działań, gdzie w ramach 2021: „Odysei Lemowskiej” twórcy uciekali od rzeczywistości pandemicznej w futurystyczne wizje przyszłości światów Stanisława Lema, teraz wracają do źródeł – do mitologii młodości, sensualnego kontaktu z naturą i rozpoznawania samego siebie w wielowątkowej prozie Brunona Schulza.

Widzowie obejrzą dwa spektakle – „Dojrzeć do dzieciństwa” w reż. Ewy Ignaczak i „Sanatorium” w reż. Idy Bocian.„Pociąg do miasta” jest organizowany od 2015 roku. Gromadzi szerokie grono widzów z Trójmiasta i innych rejonów Polski.

Festiwal nie ma charakteru konkursu.

Prezentowane spektakle nie rywalizują ze sobą. Pokazywane są tam propozycje teatralne, które najlepiej oddają główny temat tegorocznej edycji. Każdy ze spektakli zostanie zaprezentowany w miejscu, które będzie korespondowało z jego tematyką lub formą.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-13 sierpnia.

Więcej na fb Teatru Gdynia Główna.

(hs za: UM Gdyni/fot. Karol Stańczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%