Zamknij
REKLAMA

Wymiana Polsko-Niemiecka w Hufcu Pracy w Gdyni [ZDJĘCIA]

08:47, 15.06.2022 | hs za: ohp.pl/foto Hufiec Pracy w Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Późnym wieczorem 29 maja zaczęła się podróż młodzieży z Hufca Pracy w Gdyni do Bredbeck w Niemczech na trwającą tydzień wymianę Polsko-Niemiecką Młodzieży.

Mimo późnej pory wszyscy z podekscytowaniem czekali, aż dotrą na miejsce. Siedmioro uczestników wraz z wychowawcą dotarli na miejsce docelowe wczesnym rankiem, w związku z oczekiwaniem na pokoje wybrali się na wycieczkę rowerową. Cały wyjazd przebiegał w miłej atmosferze.

Plan dnia pozostał rozpisany co do minuty, w związku z czym nie było czasu na nudę. Na miejscu czekały na nich zajęcia wzmacniające grupę, zajęcia sportowe oraz wycieczki. Młodzież miała okazję wziąć udział w zajęciach artystycznych, podczas których zdobili bawełniane siatki stworzonym przez siebie projektem.

Odbyli również wizytę do Bremy, gdzie poznali trochę historii tego miasta, jak również zostali podzieleni na zespoły, które miały wykonać grę miejską. Zadaniem do wykonania było między innymi zrobienie sobie zdjęcia z pomnikiem muzykantów z Bremy, jak również wymiana wśród przechodniów papieru toaletowego na rzecz wartą ok. 2 euro.

Młodzież wzięła także udział w ognisku, które zostało przygotowane specjalnie dla nich, jak i grillu, który musieli przygotować samodzielnie. Odwiedzono również muzeum emigracji w Bremenhaven. Codziennie w czasie wolnym młodzież stawiała na aktywność fizyczną – grano w siatkówkę i piłkę nożną. Późnymi wieczorami grano również w gry karciane – UNO i Double.

Młodzież z Hufca Pracy w Gdyni zaprzyjaźniła się z niemiecką młodzieżą oraz wymieniła kontaktami, dzięki czemu przyjaźnie utrzymają się na dłużej. Jednym z zadań podczas zajęć było napisanie na kartce przyklejonej na plecy każdego z uczestników jakichś miłych słów określających daną osobę. Młodzież podeszła do tego zadania znakomicie i w kilka minut kartki każdego z uczestników zapełniły się po brzegi.

Zwieńczeniem całego pobytu było tak zwane farewell party, podczas którego bawiono się znakomicie. Dodatkową szansę na powiedzenie komuś kilku miłych słów uczestnicy mieli podczas pożegnalnej uroczystości. Na tablicy powieszono kopertę z imieniem każdego uczestnika, jak i wychowawcy oraz prowadzących zajęcia.

Osoby, które nie napisały wszystkiego na kartkach, ponieważ nie zdążyli, lub chcieli to zrobić bardziej anonimowo mieli teraz możliwość napisania kilku miłych słów w kierunku swoich kolegów. Inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, każdy z uczestników na drugi dzień rano otrzymał swoją kopertę z miłymi słowami.

GALERIA poniżej>>>

Autor tekstu: Sandra Philippska

Autor zdjęć: Sandra Philippska

(hs za: ohp.pl/foto Hufiec Pracy w Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%