Zamknij
REKLAMA

I etap Olimpiady ZUS za nami. W II etapie z Gdyni: Ekonomik, VI LO i X LO

22.54, 22.01.2023 hs za: ZUS Aktualizacja: 14.44, 25.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Znamy już wyniki szklonego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na Pomorzu w zmaganiach wzięło udział blisko 2400. uczniów z 70. szkół ponadpodstawowych.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 20. trzyosobowych zespołów.

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest swoistym zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych. To realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych projekt edukacyjny, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych.

Uczniowie dowiadują się m.in. dlaczego warto się ubezpieczać, skąd się bierze emerytura i jakie zasiłki można otrzymać w określonej sytuacji.

Do II etapu Olimpiady w całym kraju zakwalifikowało się 340 szkół.

Z Gdyni: Ekonomik, VI LO i X LO

Gdynię będą reprezentować uczniowie z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni, którzy zdobyli maksymalną liczbę 60. punktów, a także uczniowie z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i X Liceum Ogólnokształcącego im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej.

Młodzież z Gdyni już 7 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 20. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 14 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady.

Udział w olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić zdobytą podczas „Lekcji z ZUS” wiedzę, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami.

W tym roku do zdobycia indeksy na wybrane kierunki m.in. na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, czy SGGW, a także dodatkowe punkty w rekrutacji np. na Akademię Pomorską w Słupsku, Politechnikę Gdańską, Uniwersytety Medyczne w Łodzi i Poznaniu.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadzie Wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja.

Zapraszamy także na fanpage Olimpiady, gdzie znajduje się wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych.

 

(hs za: ZUS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%