Zamknij

Awantura ze studniówką VILO. Zawiedli rodzice?

15:58, 09.02.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz za: FB/VI Liceum Ogólnokszałcące w Gdyni - Absolwenci i Przyjaciele
Skomentuj
REKLAMA

Smutną będą wspominać swoją studniówkę tegoroczni maturzyści VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Coś złego stało się z organizacją imprezy, skoro kilka godzin po jej zakończeniu trwa wylewanie żali.

Zabawa studniówkowa była przednia i wszystko byłoby pięknym wydarzeniem do wspomnień, gdyby nie fakt, ze zawiedli rodzice przygotowujący studniówkowy bal.

"Pomimo zaangażowania uczniów, pięknych strojów i oprawy oraz świetnej zabawy - pytanie: Czy to jeszcze jest zabawa szkolna?
Rodzicom - organizatorom studniówki, z p. Pawłem W. na czele, zabrakło wyczucia i dbałości o poszanowanie "Szóstkowych" tradycji. I ten tort - czy rzeczywiście rodzice nie znają pełnej nazwy Liceum swoich dzieci? Żart, bezmyślność, pomyłka? A może złośliwość?
" - czytamy w podsumowaniu wczorajszej studniówki.

Chodzi o patrona szkoły.

Wszem i wobec wszyscy wiedzą, że jest nim Wacław Sierpiński, jeden z twórców polskiej szkoły matematycznej. Wszyscy?

No okazuje się, że jednak nie wszyscy, o patronie VILO nie maja pojęcia rodzice organizujący bal. Na torcie studniówkowym pojawiło się nazwisko Hipolita Wawelberga, żydowskiego finansisty z XIX wieku, który z Pomorzem nie miał żadnych związków, tym bardziej z Gdynią, której za jego życia nie było nawet w planach...

Uczniowie są również zawiedzeni niską frekwencją nauczycieli i tym, że ci którzy przyszli dość szybko, po angielsku opuścili salę balową sopockiego hotelu Sheraton.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz za: FB/VI Liceum Ogólnokszałcące w Gdyni - Absolwenci i Przyjaciele)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Uczeń VILO Uczeń VILO

3 0

Osobiście jako uczestnik nie uważam że taki szczegół miałby mi zniszczyć wspomnienia o tak cudownej studniówce. Co więcej może to być nawet dość zabawne wspomnienie do żartów na przyszłe lata. 18:38, 09.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NauczycielNauczyciel

0 1

Sieraczkiewicz znowu napisał jak idiota, nic nowego 21:55, 09.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StiffStiff

1 0

jedni piszą innym dają 23:46, 09.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz