Zamknij

Poznaj szkołę przez internet

00:12, 19.05.2020 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Tegorocznych ósmoklasistów z całą pewnością nurtuje pytanie – jaką szkołę średnią wybrać? Z powodu pandemii koronawirusa niemożliwe jest zorganizowanie targów szkół ani dni otwartych w poszczególnych placówkach. Szkoły prezentują więc swoją ofertę w świecie wirtualnym.

W trudnych okolicznościach związanych z epidemią koronawirusa, niemożliwe jest przeprowadzenie targów edukacyjnych w Gdynia Arenie, które w ubiegłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tysiące uczniów w Gdyni, którzy kończą w tym roku edukację w szkołach podstawowych, stają przed wyborem dalszej drogi kształcenia.

– Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji w życiu każdej osoby. Jestem przekonany, że każdy uczeń znajdzie szkołę dla siebie. Taką, w której nie tylko będzie mógł poszerzać wiedzę, ale i rozwijać się zgodnie ze swoimi pasjami oraz zainteresowaniami. Osiągnięcia naszych uczniów i absolwentów pokazują, że gdyńskie placówki oświatowe otwierają drzwi do najlepszych uczelni zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jednocześnie nasze szkoły branżowe i o profilu zawodowym dysponują najnowocześniejszym, nieustannie rozwijanym, zapleczem warsztatowym i technicznym. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Jak jednak w dobie pandemii zapoznać się z ofertami wymarzonych szkół? Z pomocą przychodzi internet. 14 liceów ogólnokształcących oraz 8 szkół branżowych i o profilu zawodowym z Gdyni przygotowało materiały, z którymi można się zapoznać nie wychodząc z domu. Poza informacjami zamieszczanymi na stronach placówek, przygotowały one prezentacje on-line lub filmy promujące ich oferty.
 

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza - film promocyjny

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza - film promocyjny

V Liceum Ogólnokształcące im. Pułkownika Stanisława Dąbka – prezentacja

VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego – prezentacja

IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - film promocyjny

X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej - prezentacja

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika - film promocyjnyprezentacja

XV Liceum Ogólnokształcące dla Niedosłyszących im. Zjednoczonej Europy – film promocyjny – prezentacja

XVI Liceum Ogólnokształcące Specjalne - film promocyjny

XVII Liceum Ogólnokształcące - film promocyjny

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jana Pawła II – prezentacja

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych – prezentacja

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 – prezentacja

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 - film promocyjny

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 - film promocyjny

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych - film promocyjny

Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych – prezentacja, film promocyjny

Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych – prezentacja

Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych - film promocyjny

Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia nr 7 - film promocyjny


Nieszablonowe rozwiązanie wybrało III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. W najbliższy poniedziałek, 18 maja w godzinach 8:00 – 16:00 zainteresowani uczniowie i ich rodzice będą mogli zapoznać się ofertą popularnej „Trójki” podczas wirtualnego dnia on-line. Jak właściwie będzie to wyglądać? Specjalnie na tę okazję uczniowie, absolwenci, nauczyciele i rodzice III LO utworzyli wirtualną wersję szkoły. Wpisując adres www.dzienotwarty.lo3gdynia.pl nie znajdziemy klasycznie wyglądającej strony internetowej placówki oświatowej. W zamian za to naszym oczom ukaże się kolorowa ilustracja budynku szkoły, na której umieszczono interaktywne elementy. Klikając w okna, boisko szkolne czy drzwi wejściowe będziemy mogli zdobyć podstawowe informacje nt. oferty edukacyjnej, profili klas, rady rodziców czy infrastruktury.

- Cyfrowy obraz naszego liceum jest szczególną okazją do zwiedzenia pomieszczeń jego budynku oraz walorów środowiska geograficznego, w którym od kilkudziesięciu lat funkcjonuje. W poniedziałek będzie można porozmawiać z uczniami gdyńskiej Trójki, a także rozpocząć fascynującą grę w pełnych tajemniczych zakamarków wnętrzach naszej modernistycznej szkoły – tłumaczy Wiesław Kosakowski, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni – Obejrzyjcie, posłuchajcie, cyfrowo dotknijcie, zapytajcie, porozmawiajcie, podejmijcie decyzję i zostańcie z nami – dodaje.

 

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA