Zamknij
REKLAMA

Mariusz Birosz: Klub Gazety Polskiej wystartował w Czarnem

22.20, 21.02.2022 Mariusz Sieraczkiewicz/foto Kluby Gazety Polskiej/FB Aktualizacja: 22.30, 21.02.2022
Skomentuj
REKLAMA

Czarne dołączyło do grona miast, w których działają Kluby Gazety Polskiej.

Czarneński klub został powołany z inicjatywy Mariusza Birosza, który zgromadził wokół się sprawdzonych przyjaciół od lat angażujących się w akcje patriotyczne i działania, których celem jest upamiętnienie najnowszej historii Polski.

O nowym klubie rozmawiamy z inicjatorem.

Dlaczego zdecydował się pan na powołanie Klubu Gazety Polskiej?

Przede wszystkim było takie zapotrzebowanie wśród mieszkańców Gminy Czarne, a ja tylko wyszedłem naprzeciw tym oczekiwaniom. Nad Czernicą mieszka wiele osób, którym nie jest obojętna przyszłość Ojczyzny i chcą się angażować i działać nie tylko dla dobra lokalnej społeczności, ale również co mnie niezmiernie cieszy, te osoby chcą brać czynny udział w projektach dotyczących całego kraju.

A Klub Gazety Polskiej daje takie możliwości. Są systematycznie organizowane spotkania klubowiczów, można się wtedy wymieniać swoim spostrzeżeniami, wiele cennych inicjatyw przelać na nasze podwórko. Jesteśmy bardzo otwarci na takie spotkania, dają one również możliwość naładowania akumulatorów do dalszej wytężonej pracy.

Jakie jest zainteresowanie w Pana miejscowości przystąpieniem do tej inicjatywy?

Jeśli w ciągu jednego dnia udało się nam zebrać kilkanaście osób chętnych do wstąpienia w szeregi Klubu Gazety Polskiej w Czarnem, to uważam że zainteresowanie jest dość spore.

Czarne to historycznie bardzo trudny teren. Macie dużo do zrobienia, choćby pod kątem patriotyzmu?

Tereny, które zamieszkujemy są bardzo urokliwe. Ale rzecz jasna w pytaniu chodzi o mieszkańców, czy to jest trudny teren? Powiem tak, zamieszkują tą ziemię osoby napływowe z różnych stron II Rzeczypospolitej, a obecnie raczej ich dzieci czy wnukowie. Po wojnie osiedlili się rodziny o różnej kulturze czy wyznaniu, każda z innymi przyzwyczajeniami. Uważam, że ta różnorodność powinna być naszą wielką zaletą a nie wadą. A pod kątem patriotyzmu uważam, że już zostało wiele zrobione. Warto wspomnieć o szkole w Czarnem imienia „Inki”, o jedynej na zachód od Wisły tablicy poświęconej Żołnierzom Niezłomnym z Kresów Wschodnich.

Też przecież zmienił się program nauczania w szkołach podstawowych, uczniowie z Czarnego, Krzemieniewa czy Wyczech bardzo chętnie biorą udział w przeróżnych inicjatywach o charakterze patriotycznym. Dla mnie najważniejsze aby budować ludzkie postawy na prawdzie historycznej. A niestety nie wszyscy jeszcze są gotowi na przyjęcie faktów, może boją się przyznać do błędu, że tkwili przez całe życie w kłamstwie historycznym.

Osobiście ja tych osób nie potępiam, a jedynie stanowczo potępiam zbrodniczy ustrój komunistyczny, który przez ponad 40 lat ukształtował dość sporą część polskiego społeczeństwa. Niestety do dzisiaj to się odbija czkawką. Bo jeśli jeszcze niektórzy nie potrafią odróżnić bohatera, który przelewał krew za wolną i demokratyczną Ojczyznę od zdrajcy, sprzedawczyka i zbrodniarza, to faktycznie pod tym kątem jest jeszcze wiele do zrobienia.

W jakich relacjach jesteście z innymi KGP z Pomorza?

Relacje z innymi Klubami Gazety Polskiej są bardzo dobre. Już wcześniej poznaliśmy wiele osób, które są członkami Klubów w innych miejscowościach, zwłaszcza na Pomorzu. Utrzymujemy z nimi ciągłe relacje, dogadujemy się, a tego dowodem niech będą wspólne przedsięwzięcia, które zostały zorganizowane w 2021 roku. Mam tu na myśli przede wszystkim wspólnie organizowane Biegi Przełajowe w województwie pomorskim.

Co w planach? Czy sprawa śmierci Romualda Zblewskiego będzie jednym z priorytetów?

Stawiamy sobie bardzo ambitne plany, ale takie, które naszym zdaniem będą możliwe do zrealizowania. Oczywiście zachęcamy do współpracy miejscowe stowarzyszenia czy instytucje i zakłady pracy. Z takich najbliższych wydarzeń to 26 lutego chcemy upamiętnić jeńców ze Stalagu II B Hammerstein, oraz 12 marca Żołnierzy „Wyklętych”.

Sprawa śp. Romualda Zblewskiego jest naszym priorytetem. Nie spoczniemy dotąd, aż ta sprawa nie zostanie w sposób uczciwy dogłębnie wyjaśniona. Nie ma z naszej strony przyzwolenia na czynienie tak okrutnego zła drugiemu człowiekowi.

Co powinna zrobić osoba, która chciałaby przystąpić do KGP w Czarnem?

Zachęcamy oczywiście wszystkie te osoby, które chcą się angażować w przedsięwzięcia patriotyczne, którym zależy na rozwoju naszej umiłowanej Ojczyzny i zechcą stawać w obronie wartości chrześcijańskich. Dla takich osób drzwi są szeroko otwarte. Więc gorąco zachęcam do wstępowania w szeregi Klubu Gazety Polskiej w Czarnem. Na pewno na brak inicjatyw nie będą narzekać.

Więcej o Klubach Gazety Polskiej: https://www.klubygp.pl/

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Kluby Gazety Polskiej/FB)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%