Zamknij

Gosia Kołodziej: w końcu do nas świat należy

19:47, 05.02.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Gosia Kołodziej jest uczennicą Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. Wspólnie z koleżankami i kolegą przygotowali projekt Young & Wild. Już w najbliższy piątek w Pomorskim Parku Naukowo-Techologicznym w sali Koralowej odbędzie się pierwsze spotkanie.

Zacznę przewrotnie. Dziki w Gdyni kojarzą się dwuznacznie... czy w Waszym przedsięwzięciu również?

Nazwa Young & Wild miała być kojarzona z czymś nowoczesnym, nie chcieliśmy tu klasycznych "stowarzyszeń" czy "klubów", nazwą wywołującą różne skojarzenia przykuwamy do siebie większą uwagę młodych ludzi.

Skąd pomysł na taki projekt?

Idea narodziła się w morzu innych, każda dotyczyła czegoś innego. Z największą aprobatą spotkał się jednak pomysł skupienia się na młodych ludziach - w końcu do nas świat należy. Po tej propozycji okazało się, że każdy z nas ma plan na ciekawe zajęcia które jesteśmy w stanie przeprowadzić. Tak o to wszystko się zaczęło.

Jak budowała się grupa?

Grupa była z góry narzucona wcześniejszym, szkolnym projektem. Jednak dogadujemy się na tyle dobrze ze to również chcieliśmy zrealizować razem.

Na ile dziś można być indywidualistą, a jednocześnie integrować się w grupie podobnych do siebie osób?

Przy silnym charakterze naszej indywidualności nie trzeba się bać, projekty grupowe to przede wszystkim kompromisy, o czym wszyscy zdążyliśmy już się przekonać. Jednak wiele pomysłów dało się połączyć i realizujemy je w ich najlepszej wersji.

Mówicie, że wierzycie w swoje możliwości... Fajnie! A konkretniej, jakie wyzwania sobie stawiacie?

Stawiamy sobie wyzwanie przekonać do współpracy jak największą grupę osób, bo właśnie na tym polega nasz projekt. Liczymy się z tym, że do tego potrzeba czasu, jednak mamy nadzieję że determinacją, ciężką pracą i wiarą możemy czynić cuda.

Czym zamierzacie się zajmować w aspekcie budowania relacji między ludźmi?

Zamierzamy nauczyć ludzi otwartości na nowe relacje, gdyż we współczesnym świecie jest to coś o czym się zapomina. Szkolić się nawzajem w naszych niedoskonałościach - osobom nieśmiałym dodać pewności siebie, cichych nauczyć, że warto jest wyrażać swoje zdanie a osoby z kompleksami pokochać siebie. Chcemy być grupą ludzi do których będzie się wracać, i wychodzić ze spotkać z dobrą energią, którą będzie można nieść dalej.

A skąd pomysł, by właśnie zagospodarować piątkowy wieczór?

Każdy z nas w tygodniu ma natłok obowiązków - czy to szkoła, dom czy praca. Piątkowy wieczór jest czasem w tygodniu, w którym zaczynamy myśleć o przyjemnościach i dobrej zabawie.

Macie już jakiś odzew?

Widzimy duże wsparcie, ludzie udostępniają naszą stronę i zapraszają znajomych na spotkania. Mamy nadzieję że będzie tego jeszcze więcej!

Do kogo chcecie dotrzeć?

Do młodych ludzi między 17 a 23 rokiem życia.

Czego można spodziewać się na piątkowym spotkaniu w PPNT?

Poznania nas, autorów projektu, zabaw integracyjnych, zapoznawczych i wspaniałej atmosfery.

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

ekolekol

1 3

super inicjatywa!❤️
21:32, 05.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrodaczBrodacz

1 0

Ekonomik słynie z dobrych inicjatyw 23:42, 05.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W.W.

1 4

i z ładnych dziewczyn! 09:59, 07.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

2 0

Jest więcej osób w tej szkole, które osiągnęły bardzo dużo, niż projekt, który jest zrobić w stanie każdy, a jakoś o nich nikt nie wspomina ;) 10:07, 08.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA