Zamknij
REKLAMA

Oskar Rusoń: muzyka jest moim pamiętnikiem

22:45, 25.02.2020 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

Oskar Rusoń jest uczniem CKZiU nr 2. Jednak jego największą pasją jest muzyka.Od trzech lat tworzy – pisze teksty i komponuje muzykę. Robi to coraz lepiej.

 

Nie odpuszczasz, cały czas tworzysz. Jak byś określił dziś swoje miejsce w muzyce?

Myślę, że jestem na pewno wyżej niż byłem wcześniej. Zmieniło się we mnie wiele. Cały czas stawiam sobie kolejne progi i je pokonuję, gonię wytrwale za marzeniem o pierwszym koncercie. Jestem w miejscu, o którym marzyłem, cieszę się, że mogę tu być, ale jak każdy chcę osiągnąć więcej i piąć się w górę.

 

Czy nadal masz te same inspiracje czy coś się zmieniło?

Na pewno doszła nowa inspiracja. Jest to "Oxon" - krakowski raper ze świetną dykcją i techniką.

 

A co z przekazem? O czym opowiadasz w swoich utworach?

Wciąż opowiadam o życiowych sprawach, staram się motywować innych do pracy, do rozwoju, chociaż teraz odchodzę powoli od smutnych piosenek, takich depresyjnych. Idę bardziej w klimaty weselsze, które dotykają więcej osób, np. korki kiedy jedzie się rano do pracy czy też leżakowanie w wannie. Tych smutnych nie zabraknie, ale będą one w mocniejszych brzmieniach.

 

Twoje piosenki ewoluują. Czujesz się bardziej dojrzały po już dość sporym okresie tworzenia?

Czuję się na pewno bardziej profesjonalny w tym co robię. Codziennie życie podkłada mi tematy na piosenki, więc w tej branży powodów do tworzenia jest nieskończenie wiele. Na pewno zmieniły się priorytety, patenty na wykonanie utworów, dzięki czemu aranżacja ich jest ciekawsza i być może uda mi się zebrać większe grono fanów. Zmieniło się również brzmienie przez zmianę wtyczek, efektów, w planach jest budowa studia nagrań, które mam nadzieję, że powstanie w tym roku, więc brzmienie również zmieni się na lepsze.

 

Gdybyś miał w kilku zdaniach opowiedzieć o swoich utworach, to na co byś położył nacisk?

Nacisk na ten moment podłożyłbym na wykonanie. Może zbyt wiele to nie mówi, ale chodzi mi tu o melodyjność, treść, flow, dykcje i zaczynam pracować nad jakością rymów.

 

Zapewne przybyło odbiorców Twojej twórczości. Jak dziś jesteś postrzegany na rodzimym rynku muzycznym?

Przez zmianę kanału trochę zmniejszyło się moje grono, nie mogę powiedzieć, że jestem gdzieś wysoko, jestem w tzw. Podziemiu. Robię muzykę z całego serca, wkładam w nią wszystkie siły, a moich najlepszych utworów pod względem wykonania można posłuchać na kanale "Rusek".

 

Który ze swoich kawałków jest teraz dla Ciebie najważniejszy i dlaczego?

Każdy jest ważny, bo każdy opisuje coś co na tyle utkwiło mi w pamięci, że postanowiłem o tym napisać. Muzyka jest moim pamiętnikiem, każda piosenka, każde wypowiedziane słowo w stronę mikrofonu to jest jeden krok bliżej marzenia i choćby mówili, że nie warto, to pokażę, że dam radę.

 

Współpracujesz z kimś przy tworzeniu nagrań?

Byłem w czterech grupach, gdzie artyści wrzucają swoje utworu na jeden kanał, ale przez nieprzyjemne zdarzenia zostałem sam i się z tego cieszę, bo mam wszystko pod kontrolą. Jedna się rozpadła, na drugiej okazało się, że byłem częścią projektu i nie mam z nimi nawiązanej współpracy, na trzeciej nic się nie działo, tak jakby nikogo nie było, czwarta oszukiwała z terminami.

 

A jak Twoje postępy w MDK?

Nie uczęszczam już do MDK ze względu na szkołę, mam praktykę w taki dzień kiedy są zajęcia. Wolne są w weekendy, ale zmęczony po pracy nie miałbym siły śpiewać, co prawda nie umiem śpiewać w takiej skali i czysto jak kiedyś, ale kształcę się w domu i z determinacja ćwiczę, by moje utwory były jak najlepsze.

 

A co z drugą pasją, czyli kalisteniką?

Totalnie odeszła na bok. Muzyka zajmuje mi dużo czasu i energii. Co prawda mam wolne dni kiedy nie nagrywam, więc mógłbym trenować. Muszę znów zacząć treningi, bo dzięki nim jakoś się lepiej czułem podczas całego dnia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z kawałkami na profilu YT Oskara: https://www.youtube.com/channel/UCTu01COUWr0tcVqQEfkHuWA/featured

 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone