Zamknij
REKLAMA

Marcin Drewa: jest nas coraz więcej

21:38, 01.09.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Marcin Drewa/FB
Skomentuj
REKLAMA

Marcin Drewa, radny Wejherowa, jest organizatorem Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego, który w tym roku odbędzie się III edycja. Motocykliści 6 września ruszą spod Bramy Piaśnickiej w Wejherowie, by dotrzeć do Piaśnickiej Nekropolii.

Jak pojawił się pomysł uczczenia ofiar mordu piaśnickiego przez organizację rajdu motocykli?

Od samego zakończenia II Wojny Światowej ludzie którzy stracili najbliższych w Lesie Piaśnickim pragną kultywować pamięć o pomordowanych. Po pierwsze aby oddać hołd poległym, a następnie aby w modlitwie i zadumie modlić się za ich dusze. Tak jest i w tej inicjatywie. Propagujemy wiedzę o Martyrologii Lasu Piaśnickiego i to jest ten wymiar powiedziałbym edukacyjny. Jednakże, pamiętajmy że jedziemy zwartą kolumną motocyklową na Mszę Świętą w kaplicy leśnej. To dla wszystkich uczestników niezwykle istotne.

Jaki był odzew środowiska motocyklistów?

Bardzo pozytywny, szczerze mówiąc przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. To wspaniała grupa zdyscyplinowanych i świadomych ludzi.

A dlaczego właśnie taka forma?

Uważam że, atrakcyjność tej formy powoduję właśnie duże zainteresowanie tą inicjatywą. A oto tu chodzi. Bardzo poważnie podchodzę do tego Rajdu, a wiec motocykl i skóra nie wyklucza powagi i należnego szacunku. Księża którzy przyjeżdżają sprawować Mszę Świętą, również przyjeżdżają na motocyklach (ks. kapelan zmotoryzowanych Jerzy Kraśnicki – Dyrektor MIVA Polska)

Czy od początku idei uczczenie pamięci towarzyszyła obecna trasa spod Bramy Piaśnickiej do miejsca kaźni?

Na początku ta trasa była krótsza, ale z biegiem lat ciągle się ona wydłuża. Teraz to Wejherowo – Bolszewo – Zamostne – Kniewo - Las Piaśnicki.

Jak na ten pomysł zareagowali mieszkańcy Wejherowa?

Bardzo pozytywnie, czego dowodem jest ich obecność na trasie przejazdu. To cieszy i mobilizuje nas do dalszej pracy.

W zeszłym roku trasę przejechało ponad 400 maszyn. Ilu spodziewacie się w tegorocznej edycji?

Ten rok jest dla wszystkich bardzo trudny. Musimy i będziemy przestrzegać wszelkich rygorów sanitarno - epidemiologicnych. Mam nadzieję, że w tym czasie będą chętni do wzięcia udziału w Rajdzie.

Kto może wziąć udział w Rajdzie Piaśnickim?

Motocykliści i zmotoryzowani, którym na sercu leży propagowanie wiedzy o Piaśnicy. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz dostosować się do regulaminu MRP.

Do kogo i jak należy się zgłosić?

Wszystkich chętnych zapraszam na stronę Piaśnica-miejsce martyrologii oraz na stronę Motocykowy Rajd Piaśnicki. Zgłaszać się też można e-mailowo [email protected]

Przypomnijmy jeszcze kiedy rajd się odbędzie, kto jest organizatorem i kto Was wspiera i daje patronat.

Zapraszamy serdecznie wszystkich już w najbliższą niedzielę 6 września wyruszamy spod Bramy Piaśnickiej w Wejherowie. O godz. 15:00 Msza Święta w Lesie Piaśnicki.

Jak co roku MRP obejmują swoim Honorowym Patronatem przedstawiciele Rządu RP, Samorządu terytorialnego i instytucji mundurowych. Jest nas coraz więcej…

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Marcin Drewa/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA