Zamknij
REKLAMA

Zgłoś się do konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”

13.28, 19.12.2021 hs za: UM Gdyni Aktualizacja: 13.33, 19.12.2021
Skomentuj
REKLAMA

Wydział Ogrodnika Miasta zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Gdynia Malowana Kwiatami”. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik. Powstanie on w reprezentacyjnym miejscu mijanym podczas spacerów przez gdynian i turystów – przed Urzędem Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego.

Rozpoczyna się ósma edycja konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami” organizowanego przez Wydział Ogrodnika Miasta. Uczniowie szkół podstawowych mogą zgłaszać swoje pomysły w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Gdyni – przed Urzędem Miasta przy al. marsz. Piłsudskiego.

– Konkurs, który zachęca do zaprojektowania wspólnej przestrzeni jest dla uczniów bardzo dobrą lekcją dbania o nią. Ta inicjatywa to także budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych i ciekawa lekcja przyrody. Konkurs cieszy się co roku sporym zaangażowaniem społeczności szkolnej, co niewątpliwie jest ważnym argumentem do organizacji takich inicjatyw. Jestem bardzo ciekawy zwycięskich projektów i inspiracji naszych uczniów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Z roku na rok przybywa młodych ludzi, którzy nie tylko interesują się życiem miasta, ale chcą też mieć wkład w jego wizualną, zieloną stronę. Nagrodzone i wyróżnione w ubiegłych latach prace pokazują, że dzieci i młodzież nie tylko są na bieżąco z trendami, ale też interesują się tym, co będzie efektownie wyglądać w Gdyni. W tym roku już po raz czwarty zrealizowano letnią odsłonę kwietnika przy Urzędzie Miasta na podstawie zwycięskiej pracy konkursowej uczniów klas IV-VIII.

– Gdynia jest bardzo zielonym miastem. Rośliny służą nam nie tylko do ozdoby. To także pożytek dla pszczół i innych zapylaczy, to naturalny sposób oczyszczania powietrza. „Gdynia malowana kwiatami” to nie tylko konkurs, ale też lekcja edukacji ekologicznej i społecznej, bo dajemy młodym możliwość zaangażowania się w kreowanie przestrzeni publicznej. To bardzo ważne, żeby nasi mieszkańcy mieli szansę pokazać nam rozwiązania, których oczekują – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent miasta ds. rozwoju.

Ważne terminy

Termin składania prac dla uczniów klas I-III upływa 25 lutego 2022 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 marca 2022 roku.

Termin składania prac dla uczniów klas IV-VIII upływa 15 kwietnia 2022 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 maja 2022 roku. 

Zasady tworzenia prac konkursowych opisane są w dostępnym poniżej regulaminie oraz załączniku.

Więcej informacji można także uzyskać pod nr. tel. 58 620 72 86.

Uczniowie, do dzieła! Wspólnie kreujmy przestrzeń w naszym mieście.

Kwietnik wg projektu Veronicy Zaleśny, uczennicy klasy VII A ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdyni

Do pobrania:

Plik pdf Regulamin konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami” 2022 - rozmiar: 121kb

Plik pdf Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami” 2022 - rozmiar: 3516kb

(hs za: UM Gdyni)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%