Zamknij
REKLAMA

Światowy Dzień Morza w sieci

22:50, 29.09.2020 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Jest już dostępny pełen zapis Dnia Morza online, który zorganizowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W kilkugodzinnej transmisji przygotowanej z myślą o uczniach podstawówek i szkół średnich można m.in. posłuchać o podróży „Daru Młodzieży” dookoła świata, a dr Mirosław Czado opowiadał o procesie powstawania Gdyni i nowoczesnego portu.

To ukłon w stronę wszystkich, których fascynuje morze i to, co dzieje się w portach. 24 września to Światowy Dzień Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO. Jego tegoroczne hasło to „Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety”. Z tej okazji Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zorganizowało Dzień Morza online, czyli kilkugodzinną transmisję prelekcji i rozmów związanych z gospodarką morską i jej historią.

Pełen zapis wydarzenia online, które odbywało się na żywo od godziny 9:00 do 14:35 jest już dostępny na stronie dzienmorza.pl.

Co ciekawego czeka na widzów? Tajniki portów morskich, kulisy życia marynarzy i sesja pytań z ministrem Markiem Gróbarczykiem. Prawdziwa gratka dla miłośników Gdyni – dr Mirosław Czado opowiedział o tym, jak budowała się Gdynia i jak trudno było Polsce w okresie międzywojennym rozwijać się bez rozwiniętego wybrzeża morskiego. „Od stuosobowej wsi do portu i Trójmiasta” - tak brzmi podtytuł wykładu doktora Czado. Laureaci Rejsu Niepodległości zachęcali do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem, a oprócz tego można posłuchać także dyrektora handlowego Portu Gdańsk, szczecińskiej przewodnik znającej lokalny port od podszewki, studentów Akademii Morskiej ze Szczecina i kpt. ż.w. Ireneusza Lewandowskiego.

Dostęp do zapisu wydarzenia online jest bezpłatny. Dzień Morza online jest zorganizowany z myślą o uczniach szkół, stąd treści są zgodne z podstawą programową dla kształcenia ogólnego przedmiotu geografia i historia dla klasy VII szkoły podstawowej i klasy III szkoły średniej.

Na zdjęciu: Studenci Akademii Morskiej ze Szczecina opowiadali o swoich studiach i byli jednymi z gości Dnia Morza online

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz