Zamknij
REKLAMA

Działaj przy święcie designu

22:50, 20.02.2020 | hs za: UM Gdyni/fot. gdyniadesigndays.eu
REKLAMA
Skomentuj

Idealna okazja na połączenie pasji z cennymi doświadczeniami – wolontariusze na tegoroczne Gdynia Design Days poszukiwani! Jeżeli interesujesz się branżą projektową, graficzną lub po prostu cenisz dobry design, zaangażuj się w organizację jednego z najciekawszych branżowych wydarzeń roku. Tym razem hasłem przewodnim będzie UWAGA.

To największy letni festiwal designu w całej Polsce, który przyciąga do Gdyni dziesiątki grafików, projektantów i designerów. Każda edycja Gdynia Design Days to spotkania, warsztaty, wystawy i wykłady w różnych miejskich przestrzeniach, które są inspiracją i okazją do branżowych dyskusji.

Przed nami kolejna, już 13. edycja festiwalu, który odbędzie się od 4 do 12 lipca. Na razie organizatorzy dopinają kluczowe kwestie organizacyjne – w tym także poszukiwania wolontariuszy.

Szukasz ciekawego pomysłu na letni urlop lub chcesz dobrze wykorzystać wolny czas? Trwa nabór osób, które swoim pozytywnym nastawieniem, zapałem do pracy i chęcią działania pomogą w przygotowaniu i obsłudze Gdynia Design Days. Pomoc przyda się w różnych obszarach: od punktu info, przez organizację warsztatów, animacje, montaż wystaw i dystrybucję gadżetów aż po współpracę przy wydarzeniach towarzyszących. Ważnym atutem będzie dyspozycyjność od 1 do 12 lipca, głównie w godzinach od 10:00 do 20:00, przy czym – jak zaznaczają organizatorzy - harmonogram pracy wolontariuszy zostanie ustalony indywidualnie.

Co wolontariusze otrzymają w zamian? Największa nagroda to możliwość poznania od kulis największego wydarzenia tego typu. To także cenne doświadczenie przy organizacji wydarzeń, które potwierdzi zaświadczenie o wolontariacie. Istnieje też możliwość zaliczenia praktyk studenckich. Do tego pakiet festiwalowych, dobrze zaprojektowanych gadżetów, codzienne lunch-packi i świetna atmosfera.

Zgłoszenia do wolontariatu są przyjmowane przez stronę internetową gdyniadesigndays.eu, gdzie można znaleźć formularz zgłoszeniowy i niezbędny kontakt.
 

Festiwalowe hasło

Każda edycja Gdynia Design Days ma hasło przewodnie, które zwraca uwagę na główne trendy w branży projektowej i jednocześnie określa kierunki dyskusji na wszystkich wydarzeniach związanych z festiwalem. W zeszłym roku była to POLARYZACJA, tym razem hasło to UWAGA. Można potraktować je jako krótką zapowiedź tegorocznej edycji.

Uzasadnienie hasła od organizatorów:

Żyjemy w czasie głębokich przemian. Uważność w postępowaniu i koncentracja na wartościach potrzebne są nam obecnie bardziej niż kiedykolwiek. Globalne kryzysy w zakresie żywności, wody, oraz niedobór zasobów przenikają do naszego codziennego życia, także w Polsce. Nie możemy rozwiązywać nowych problemów starymi metodami. Przyszedł czas na działanie. Jaki będzie Twój udział w zmianach? Jak postąpisz, by uniknąć czarnego scenariusza przyszłości?

Sposobem na wyjście z chaosu jest pogłębienie relacji z drugim człowiekiem i naturą. Powinniśmy skoncentrować się na dobru wspólnym, by stworzyć zrównoważoną ekonomię, opartą nie na wzroście, a na dobrobycie społecznym. Każdego dnia podejmujemy tysiące decyzji. Czy potrafimy być na tyle rozważni, by nasze zachowania konsumenckie wpływały na to, żeby to, co dostępne na rynku było bardziej zrównoważone i w mniejszym stopniu degradowało środowisko?

Podczas Gdynia Design Days 2020 pokażemy, że dobre projektowanie może stać się skutecznym narzędziem rozwiązania złożonych problemów. Zaprezentujemy ciekawe propozycje, które zachęcą producentów do większej odpowiedzialności za dobro wspólne oraz wyposażymy konsumentów w wiedzę, dzięki której będą świadomie oddziaływać na środowisko. Sprawdzimy dokąd zaprowadziła nas nadkonsumpcja. Zastanowimy się nad znaczeniem wody w naszej kulturze oraz w jaki sposób mądrze korzystać z jej ograniczonych zasobów. Spróbujemy przedstawić dane jako nową, wartościową walutę, a także przybliżymy zagrożenia związane z brakiem etyki w świecie cyfrowym.

Tegoroczny festiwal będzie pretekstem do podjęcia działań i pobudzenia kreatywności. Już dziś potrzebujemy mądrych, funkcjonalnych i trwałych rozwiązań ulepszających naszą rzeczywistość i pozwalających zmienić tory przyszłości. Stań się przyczyną zmiany. Uwaga, czas na projektowanie!

(hs za: UM Gdyni/fot. gdyniadesigndays.eu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone