Zamknij
REKLAMA

Woreczek ryżu w SP 21

13:33, 22.02.2020 | hs za: Caritas SP 21
REKLAMA
Skomentuj

W ramach lekcji religii w Szkole Podstawowej nr 21 uczniowie klas 8 gościli o. Józefa, który przyjechał z Kenii posługiwać w Polsce w jednej z parafii oraz o. Damiana, franciszkanina.

Ojciec Józef opowiedział nam o idei akcji Woreczek Ryżu, w której nasza szkoła będzie brała udział. Ojciec opowiedział nam także o tym, co może nam pomóc w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu oraz o tradycjach i kulturze Kenii, w której wzrastał.


100 g ryżu - czy da się przeżyć jedząc tylko tyle przez cały dzień? Tak, choć trudno nam to sobie wyobrazić - w kulturze stołu, gdzie jemy śniadanie, obiad nierzadko dwudaniowy z deserem i kolację. Plus przekąski w ciągu dnia. A gdyby tak w ciągu całego dnia zjeść tylko tę porcję ryżu?
Do tego zachęcamy - przynajmniej w ramach Wielkiego Postu, i prosimy o wsparcie finansowe, abyśmy mogli dalej zapewniać ciepłe posiłki dzieciom w Kenii i Ekwadorze. Już od 8 lat organizujemy akcję „Woreczek Ryżu” - zapoczątkowaną przez Wspólnotę Duszpasterstwa Akademickiego Porcjunkula z Poznania, podczas której zbieramy pieniądze na zakup żywności i inne niezbędne rzeczy tam, gdzie posługują nasi misjonarze z gdańskiej Prowincji św. Maksymiliana.
– Ryż czy fasola, albo kukurydza to są podstawowe produkty żywieniowe. Na wioskach czy w slumsach bardzo często tak jest, że ludzie jedzą po prostu raz dziennie. W szkołach, które prowadzimy staramy się, żeby dzieci dostawały jeszcze ciepły posiłek w ciągu dnia.
Jako Franciszkanie pomocą obejmujemy głównie kilkaset dzieci i młodzież, ale w razie potrzeby także całe rodziny i wioski – za zebrane pieniądze skupujemy taniej, gdzie się da, większą ilość fasoli czy kukurydzy i gdy przychodzi jakiś trudny okres np. susza i jest problem, wtedy rozdajemy to ludziom.

Dołącz do nas...
Napisz: [email protected]
Zadzwoń (58) 662 39 31 (pn.-pt. 8:00-16:00)

(hs za: Caritas SP 21)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone