Zamknij
REKLAMA

Gdyński PCK nie przestaje pomagać

23:50, 02.07.2020 | hs za: PCK
Skomentuj
REKLAMA

Gdyńscy działacze Polskiego Czerwonego Krzyża cały czas są na posterunku i niosą pomoc potrzebującym. Sytuacja wywołana przez koronawirusa zwielokrotniła tę pomoc. Do zarządu Oddziału Gdynia zgłaszają się firmy, które przekazują materiały bardzo potrzebne np. w szpitalach.

Właśnie złożyli kolejną wizytę w Szpitalu Morskim im PCK w Gdyni.

- Tym razem dostarczyliśmy środki czystości oraz środki do higieny osobistej dla personelu medycznego – mówi Marek Olczykowski, prezes gdyńskiego PCK. - Sponsorem jest firma PROCTER & GAMBLE. Przekazaliśmy również soki jabłkowe dla dzieci przebywających w Oddziale Pediatrycznym - sponsorem jest firma SALVIT – PRIMA. Serdecznie dziękujemy!

Działacze PCK niesienie pomocy mają we krwi. Zawsze reagują, kiedy widzą, że trzeba komuś pomóc. Nasz oddział jest bardzo zaangażowany i rozpoznawalny w całym mieście. Uczą od najmłodszych lat jak nieść pomoc, być empatycznym i umieć reagować, jak komuś dzieje się krzywda. W przedszkolach działają Kluby Wiewiórki, a w szkołach Koła PCK.

Firma SALVIT - PRIMA jest sprawdzonym sponsorem gdyńskiego Oddziału.

- Bardzo się cieszymy, cieszą się dzieci i osoby potrzebujące – dodaje M. Olczykowski podsumowując poprzednią akcję pomocową. - Tym razem otrzymaliśmy soki jabłkowe, które przekazaliśmy dla dzieci z przedszkolnych i szkolnych Klubów Wiewiórka PCK, soki i dodatkowo mleko przekazaliśmy dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni. Serdecznie dziękujemy Sponsorowi.

Wspierać gdyński Polski Czerwony Krzyż może każdy. Nie tylko przekazywaniem darów. Często trzeba je przewieźć, a bywa tak, że jest ich tyle, że nie mieszczą się do auta osobowego.

- Dziękujemy bardzo 33 Dywizjonowi Rakietowemu Obrony Powietrznej w Gdyni za udostępnienie samochodu , dziękujemy pomagającym Żołnierzom w przetransportowaniu darów do naszego biura oraz naszym Wspaniałym Wolontariuszom za pomoc w przenoszeniu darowanych soków – składa podziękowania w imieniu Zarządu Oddziału Rejonowego, jego prezes Marek Olczykowski.

(hs za: PCK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA