Zamknij
REKLAMA

Ruszają przygotowania do 29. Finału WOŚP. Do Gdyni trafił sprzęt za ponad 3 miliony złotych

07:54, 14.09.2020 | hs za: WOŚP/ foto Michał Kwaśniewski/FB Jurek Owsiak
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend, przez 2 dni, w piątek i sobotę, Jurek Owsiak rozmawiał w internecie ze Sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z całego świata. Organizatorem tego spotkania był Sztab w Dublinie (Irlandia).

Łączenia były z tak odległymi miejscami, jak Tokio, Melbourne, Meksyk, czy USA.

- Rozmawiamy z nimi o zbliżającym się 29. Finale WOŚP. Mówiąc krótko – wszyscy w blokach startowych, wszyscy mimo pandemii chcą zorganizować kolejny Finał i kolejny raz chcą z nami zagrać. Jesteśmy im za to niesamowicie wdzięczni, bo proszę mi powiedzieć – czy dzisiaj oprócz Świąt Bożego Narodzenia jest coś takiego, co może nas, Polaków rozsianych po całym świecie połączyć we wspólnym działaniu? Na pewno jest to Finał Orkiestry. A przecież to nie tylko rodacy, ale także lokalne społeczności, czy w dalekiej Australii, czy na wyspie Bali, czy tańcząc krakowiaka w Tokio biorą udział w zimowej zbiórce – podsumował J. Owsiak.

Tym samym ogłaszamy, że 5 października ruszają przygotowania do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

- Drodzy Przyjaciele Orkiestry z całego świata, nawet nie wiecie jak dużo wlaliście w nas optymizmu w tych trudnych, i nie tylko pandemicznych czasach. Dziękujemy i powiem krótko – oj, się będzie działo! - dodał lider WOŚP.

Przypomnijmy, że w Gdyni w finał tegorocznej akcji (2020) organizowały 4 sztaby: In Gremio (wydarzenie w Centrum Handlowym Riviera – koncerty, pokazy, licytacje, warsztaty), Teatr Miejski im. W. Gombrowicza (licytacja), YMCA Gdynia, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 (licytacja i sprzedaż ciast). Organizowano również: kwestę wśród pracowników i studentów Akademii Marynarki Wojennej; Turniej rodzinny piłki siatkowej, licytacje, kawiarenki, stoiska z gadżetami, malowanie twarzy, konkursy, tańce, losowanie fantowe, stoiska z jedzeniem (ciasta, sałatki, gofry) w SP 44; Występy wokalne, taneczne, pokazy artystyczne zarówno profesjonalistów, organizacji jak i dzieci z pobliskich placówek oświatowych, kącik dziecięcy, aby każdy rodzic mógł zostawić dziecko pod opieką i cieszyć się występami bądź wziąć udział w planowanych warsztatach tanecznych w CH Szperk; sklepik z gadżetami wielkoorkiestrowymi, zabawa fantowa, licytacje, pokazy tańca towarzyskiego,występy zespołów dziecięcych, pokazy karate, capoeira w CH Klif; W budynku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, al. Jana Pawła II 3 - pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego, zapoznanie się z działaniem Symulatora Manewrowego i Symulatora Radarowo Nawigacyjnego, na których to studenci Wydziału Nawigacyjnego uczą się m.in. manewrowania statkiem. Sklepik z gadżetami WOŚP oraz "loterię fantową", a ponadto swoje stoisko na Wydziale będzie miała również "Akademia Wellnes", która będzie dokonywała pomiaru tkanki tłuszczowej na urządzeniu OMRON i wadze tradycyjnej; zbiórki przeprowadzano również w SP 23; SOSW nr 2; Bibliotece Śródmieście.

Sprzęt medyczny do tej pory trafił m.in. do Szpitala Morskiego im. PCK na: Oddział Chirurgii Dziecięcej (Pulsoksymetr N-595-1; Monitor nieinwazyjny S/5 FM; Pompa strzykawkowa TERUFUSION TE-331NMM); Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka (Zestaw nCPAP Infant Flow SiPAP Comprehensive oraz 1144 Wkładki uszne); Oddział Pediatryczny (Pulsoksymetr N-595-1); Szpitala Św. Wincentego a Paulo: Oddział Chorób Dziecięcych (Monitor nieinwazyjny C3, Aparat USG ENVISOR, Inkubator zamknięty A); Oddział Noworodkowy (Inkubator zamknięty Atom 2100G A; 886 Wkładki uszne; 3 Końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu; Infuzyjna pompa strzykawkowa SEP 11; Stanowisko do resuscytacji 8000 OC; Inkubator podstawowy V 85 MC; Urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN); Oddział Otolaryngologii (635 Wkładki uszne do otoemisji klinicznej; 474 Wkładki uszne do otoemisji klinicznej; Urządzenie do badania słuchowych potencjałów wywołanych Centor-C; Urządzenie do rejestracji otoemisji akustycznych; Terminal Scovery Xs z oprogramowaniem w systemie Linux z monitorem 15 E151; Terminal do przesyłania danych; Audiometr impedancyjny AT235h; OtoRead Clinical; Komputer PC z monitorem LCD Dell; Drukarka komputerowa); Oddział Pediatryczny (Holter ciśnieniowy HolCARD CR-07; Ssak elektryczny Mevacs 20; Pulsoksymetr N-395-1; Pompa strzykawkowa PILOT A; Inhalator Pari Junior Boy; Glukometr SmartScan; Aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych ACCUVEIN AV400; Aparat EKG Cardiovit FT-1; Kardiomonitor uMEC12); Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni (12 Koncentratorów tlenu DeVilibiss 525KS; 16 Łóżek ECONOMIC II; 4 Łóżeczka dziecięce D-01; 10 Ssaków elektryczny Clario AC/DC); Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (Defibrylator z reduktorm energii pediatrycznej oraz Trainer AED 10).

WOŚP przekazał do Gdyni sprzętu za ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.

(hs za: WOŚP/ foto Michał Kwaśniewski/FB Jurek Owsiak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA