Zamknij
REKLAMA


ngo

REKLAMA
14:31, 05.04.2020
Gdynia w obliczu trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa szuka dostępnych rozwiązań i wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Prezentujemy Falochron, czyli szeroki program pomocy mieszkańcom w czasie kryzysu. Składa się z kilku filarów, dotyczących różnych grup społecznych ? przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, kolejne będą dotyczyć kultury, edukacji, sportu, spraw społecznych. Będziemy je przedstawiać w kolejnych dniach.
1
18:16, 28.03.2020
O tym, że w gdyńskiej edukacji źle się dzieje, nie trzeba już nikogo przekonywać. Absurdalne, mijające się z prawem uchwały podejmowane głosami rządzącej miastem Samorządności są negatywnie opiniowane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Niekompetencja aż zionie z ratusza...
16:39, 23.03.2020
- W sobotę po południu zdecydowaliśmy, że możemy pomóc innym po przez wypożyczenie naszych laptopów dzieciom, które potrzebują ich do nauki online ? mówi Adriana Zagrobelna z Fundacji Unika Menso.
23:30, 22.03.2020
Osoby chorujące na choroby rzadkie są w grupie najbardziej narażonych. Ich leczenie to systematyczne wizyty w szpitalu. W przypadku Trójmiasta jest to Szpital Św. Wojciecha na Zaspie. Przyjmowanie leku wiąże się za każdym razem z dwudniowym pobytem w lecznicy. Zarażenie koronawirusem może spowodować śmierć. W obecnej sytuacji, mimo specjalnie przygotowanej izolatki boja się udać do szpitala.
17:51, 16.03.2020
Fundacja Młodzi dla Polski poszukuje młodych i aktywnych osób zainteresowanych działalnością w organizacjach pozarządowych, chociażby takich jak MdP Trójmiasto.
23:09, 20.02.2020
Wspierają chorych i potrzebujących, dbają o lokalną tożsamość, integrują oraz animują małe społeczności i zapewniają sportową aktywność. Jednym słowem ? mały procent, wielka sprawa! Gdyńskie organizacje pozarządowe rozpoczynają kampanię związaną z 1% podatku, z którego tylko w zeszłym roku otrzymały ponad 10 milionów złotych.
19:20, 16.02.2020
Fundacja ?Gdyński Most Nadziei?, która jest pomysłodawcą i realizatorem kampanii społecznej ?Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jądra?, po raz kolejny rusza do gdyńskich szkół ponadpodstawowych z prelekcjami na temat profilaktyki i samobadania pod kątem wczesnego wykrycia raka jądra. Spotkania są bezpłatne i dotyczą uczniów urodzonych w latach 2002-2003.
17:52, 14.02.2020
Nie milkną echa poniedziałkowych ekscesów podczas uroczystości 100 lecia Zaślubin Polski z Morzem podczas których zorganizowana grupa manifestantów posługujących się emblematami KODu w wulgarny i agresywny sposób przeszkadzała w wystąpieniu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Głos w tej sprawie zajęli przedstawiciele władz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
17:34, 13.02.2020
W sobotę, 8 lutego, w Rekowie Górnym odbyła się uroczystość rozdania nagród instruktorskich "Leśnej Szkółki" - Puszczyków. W tym roku zostały one przyznane po raz drugi, za rok 2019. Ceremonię poprowadził phm. Jędrzej Wasilewski "Marhefka", członek wspierający Kręgu i wieloletni Zastępca Komendanta NKIH "Leśna Szkółka".
09:28, 10.02.2020
50 tysięcy złotych darowizny wesprze powstający w Gdyni "Dom Marzeń", w którym zamieszkają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Przedstawiciele Lions Club Gdynia przekazali środki na rzecz fundacji, która jest odpowiedzialna za inwestycję w Małym Kacku. Pieniądze zebrano podczas Koncertu Dobroczynnego w Teatrze Muzycznym.
REKLAMA
14:25, 04.02.2020
Fundacja Dźwięki Wolności powstała 14 czerwca 2019. Celem Fundacji jest działalność oświatowo-kulturalna, historyczna oraz medialna, szczególnie w zakresie wspierania talentu, promocji i pomocy w rozwoju dzieci i młodzieży uzdolnionych, a także dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju artystycznego, w tym muzycznego oraz prowadzenia portalu informacyjnego, dla realizacji tych celów. Szczególnie ważna jest również aktywizacja społeczności lokalnych, w tym liderów domów kultury, klubów i organizacji pozarządowych oraz kultywowanie tradycji i edukacja historyczna.
13:46, 01.02.2020
Miasto Wspólne chce zmienić pogranicze Redłowa, Orłowa i Małego Kacka. Wraz z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej społecznicy rozstrzygnęli konkurs na koncepcję zagospodarowania fragmentu rzeki Kaczej.
21:38, 21.01.2020
Miasto Wspólne wraz z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej organizuje konkurs studencki pt. "KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA TERENU WZDŁUŻ RZEKI KACZEJ". To ostatni etap prac studentów nad tematem odzyskiwania tej urokliwej rzeki "dla mas" i jednoczesnym zabezpieczeniem jej okolicy przed podtopieniami.
2
05:35, 16.01.2020
W Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni odbył się Wieczór wspomnień o Ks. Prałacie Hilarym Jastaku. Swoimi wspomnieniami podzieliły się osoby z różnych środowisk, związanych z Ks. H. Jastakiem. Spotkanie było bardzo ciekawe - cieszyło się tak dużą frekwencją, że zabrakło miejsc siedzących.
05:26, 16.01.2020
W sali Lecha Bądkowskiego zebrała się po raz pierwszy w XXI kadencji Rada Naczelna. Zapadło wiele ważnych decyzji, w tym m.in.: powołano Komitet Budowy Pomnika Lecha Bądkowskiego, powołano Radę Języka Kaszubskiego, zdecydowano, że kolejny Zjazd Kaszubów odbędzie się w tym roku w Pucku, powołano zespoły problemowe, w tym zespół, który ma zająć się organizacją III Kongresu Kaszubskiego, zdecydowano, że tegoroczne wpływy z 1% od podatku zostaną przeznaczone na budowę pomnika Lecha Bądkowskiego.
REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone