Zamknij
REKLAMA


ngo

REKLAMA
14:29, 19.09.2020
- W inkubatorze pomysłów można realizować marzenia, które chcielibyśmy wprowadzić w życie, ale nie wiemy jak. Dla nas marzeniem było wypłynięcie na szerokie wody z projektem wykorzystującym symulator noworodka ? mówi Katarzyna Karczewska z Gdyńskiej Fundacji Dom Marzeń. ? Dzięki inkubatorowi mogliśmy zaprezentować go w Polsce, w Europie. Czas na danie marzeniom szansy jest właśnie teraz: trwa druga edycja projektu ?Innowacje na ludzką miarę?. Swój pomysł na innowację społeczną dotyczącą szeroko pojętego włączenia społecznego może zgłosić każdy.
20:16, 11.09.2020
Zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Gdyni już jutro rozpoczynają swój kolejny harcerski rok. Okazją do startu jest XXXVI Rajd Rodło i 85-lecie Chorągwi Gdańskiej ZHP.
17:08, 08.09.2020
Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Gdyni, ul. Świętojańska 71/3 serdecznie zaprasza na dzień otwarty. 12 września 2020r. od 11:00 do 14:00.
15:01, 08.09.2020
Zwiększenie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na problemy ludzi doświadczających kryzysów psychicznych ? to główny cel obchodów Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. W tym roku rozpoczną się one 13 września i potrwają pięć dni. To część kampanii społecznej pod hasłem "Odmień swoją głowę". W ramach obchodów w całym Trójmieście zaplanowano liczne warsztaty, dyskusje, spotkania i webinary. Będą one poświęcone szeroko pojętej tematyce zdrowia psychicznego.
2
09:35, 08.09.2020
Jest ikoną polskiego żeglarstwa oraz kultury marynistycznej. To flagowa jednostka Związku Harcerstwa Polskiego i największy żaglowiec skautowy na świecie. "Zawisza Czarny" zakończył właśnie sezon żeglarski. Teraz czeka go remont.
17:27, 07.09.2020
Jesień w Gdyni to czas barwnych od liści wzgórz i plonów, ale też smutnych rocznic, które przypominają, że nic nie jest nam dane na zawsze i skłaniają do refleksji. Wspomnienie agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę to dopiero początek, bo Pomorze dotknęła też trauma nazistowskiego obozu w Sztutowie. Jest wreszcie nasza lokalna nigdy niezagojona rana, jaką były wysiedlenia ludności. W październiku ponownie wspominać będziemy dramat rodzin, sąsiadów i przyjaźnie rozdarte przez decyzję okupanta. Na wsparciu osób pokrzywdzonych przez nazizm skupili się organizatorzy ogólnopolskiego konkursu ?Inicjator PoMocy?. Uczniowie, osoby prywatne, ale też organizacje pozarządowe swoje propozycje mogą zgłaszać do 30 września.
22:00, 20.08.2020
Gdański Oddział założony w 1974 roku przez dr hab. Henryka Ćwiklińskiego, profesora Uniwersytetu Gdańskiego od ponad 45 lat jest najprężniej działającą organizacją studencką w województwie pomorskim sięgającą także Olsztyna. Oddział zrzesza studentów i uczniów z największych ośrodków akademickich w Trójmieście, którym uświęca jeden cel ? dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego.
21:26, 13.08.2020
STAŁA WYSTAWA PCK w muzeum w KOŚCIERZYNIE! Każdy komu bliskie jest PCK powinien tę jedyną w Polsce stałą wystawę PCK jak najszybciej odwiedzić! Teraz wakacje, nie czekajcie, przyjeżdżajcie! - zapraszają działacze pomorskiego PCK, którzy w minionym tygodniu odwiedzili Kościerzynę.
09:27, 04.08.2020
UrbanLab Gdynia startuje nabór do drugiej edycji Pomysłu na Miasto. Poszukiwane są pomysły na mikro innowacje na rzecz adaptacji do zmian klimatu w mieście. Te z największym potencjałem będą mogły zostać wdrożone i upowszechnione.
10:25, 17.07.2020
Nowy gdyński Środowiskowy Dom Samopomocy "Dom Marzeń" przy ul. Strzelców 28 w Małym Kacku już działa. W placówce prowadzonej przez Fundację ?Dom Marzeń? przy wsparciu gdyńskiego samorządu dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną pod okiem pedagogów, instruktorów i terapeutów uczą się tego wszystkiego, co potrzebne, by mogły - w miarę swoich możliwości - funkcjonować samodzielnie.
REKLAMA
14:30, 05.07.2020
Kapitan marynarki Piotr Bidziński został nowym Prezesem Pomorskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Właśnie zakończył się Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, który wybrał na 4-letnią kadencję nowe władze Pomorskiego PCK.
13:13, 16.06.2020
Podopieczni i terapeuci centrum dla dorosłych osób z autyzmem na Witomińskiej 9 w Gdyni potrzebują wsparcia. Stuletni budynek, w którym odbywały się zajęcia, wymaga kapitalnego remontu. Po pandemii Tomek, Patryk, Bartek, Wiktor, Kasia i wszyscy podopieczni centrum chcieliby wrócić do swojego drugiego domu - bardzo brakuje im tego miejsca. Uruchomiona została specjalna zrzutka, aby jak najszybciej zakończyć remont.
11:51, 25.05.2020
Z maseczkami musimy się zaprzyjaźnić najprawdopodobniej na dłużej. Ale nie one są najważniejsze w akcji #ngosySZYJĄMASKI3city. Akcja ma drugie dno. A nawet trzy ? ekologiczne, edukacyjne i społeczne.
11:03, 25.05.2020
Po dłuższej przerwie wywołanej pandemią, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals ?Ciapkowo? zaprasza do współpracy wszystkich miłośników zwierząt. Wolontariat odbędzie się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i według nowego regulaminu.
00:52, 25.05.2020
Dokręcali śrubki, czyścili kółka, wymieniali opony i dętki. W Gdyni odbyła się akcja serwisowa dla osób, które poruszają się wózku inwalidzkim. Za darmo mogły one sprawdzić stan techniczny swojego sprzętu. W razie potrzeby drobne usterki były usuwane i naprawiane na miejscu.
REKLAMA