Zamknij


ngo

REKLAMA
13:13, 16.06.2020
Podopieczni i terapeuci centrum dla dorosłych osób z autyzmem na Witomińskiej 9 w Gdyni potrzebują wsparcia. Stuletni budynek, w którym odbywały się zajęcia, wymaga kapitalnego remontu. Po pandemii Tomek, Patryk, Bartek, Wiktor, Kasia i wszyscy podopieczni centrum chcieliby wrócić do swojego drugiego domu - bardzo brakuje im tego miejsca. Uruchomiona została specjalna zrzutka, aby jak najszybciej zakończyć remont.
11:51, 25.05.2020
Z maseczkami musimy się zaprzyjaźnić najprawdopodobniej na dłużej. Ale nie one są najważniejsze w akcji #ngosySZYJĄMASKI3city. Akcja ma drugie dno. A nawet trzy ? ekologiczne, edukacyjne i społeczne.
11:03, 25.05.2020
Po dłuższej przerwie wywołanej pandemią, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals ?Ciapkowo? zaprasza do współpracy wszystkich miłośników zwierząt. Wolontariat odbędzie się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i według nowego regulaminu.
00:52, 25.05.2020
Dokręcali śrubki, czyścili kółka, wymieniali opony i dętki. W Gdyni odbyła się akcja serwisowa dla osób, które poruszają się wózku inwalidzkim. Za darmo mogły one sprawdzić stan techniczny swojego sprzętu. W razie potrzeby drobne usterki były usuwane i naprawiane na miejscu.
12:26, 04.05.2020
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie skupia ludzi o różnych poglądach. Często spierają się, również publicznie, jednak do tej pory dyskusja funkcjonowała w obszarach zdrowego rozsądku i bez agresji i wzajemnego atakowania.
12:10, 22.04.2020
Chodzi o minigranty i nowe terminy składania dokumentów, a do tego dogodniejsze aneksy już zawartych umów. Wszystko po to, aby w tym trudnym czasie organizacje pozarządowe mogły łatwiej i lepiej pomagać potrzebującym.
23:18, 16.04.2020
Mając na uwadze potrzebę zapewnienia w czasie epidemii dostępu do rzetelnego i poufnego poradnictwa, Stowarzyszenie OVUM z Gdyni przystąpiło do udzielania darmowych porad przez telefon, pocztę elektroniczną i komunikatory internetowe. W celu uzyskania wsparcia, należy wypełnić oświadczenie (https://ovum.org.pl/koronawirus) i wysłać je na adres e-mail [email protected] W przypadku braku dostępu do internetu, oświadczenie można złożyć również ustnie przez telefon.
09:24, 09.04.2020
Jeszcze nie wszyscy rozliczyli swoje PITy. Macie okazję zrobić coś dobrego i wesprzeć gdyński Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, który od lat pomaga gdynianom, organizuje Dzień Dziecka przed Szperkiem na Pogórzu, wspiera honorowych dawców krwi, wyposaża uczniów z ubogich rodzin w materiały do szkoły, prowadzi działalność edukacyjną. Wielką akcją była dystrybucja jabłek do wielu gdyńskich placówek oświatowych i prowadzących opiekę nad seniorami.
09:13, 09.04.2020
Ruszyła produkcja maseczek wielokrotnego użycia dla Szpitala im. PCK w Gdyni Redłowie. Pozyskane nowe materiały są zamieniane na maseczki w domowym zaciszu przez Jolantę Olczykowska.
23:40, 07.04.2020
Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych rozpoczęła zbieranie informacji o trudnościach przed jakimi stają pomorskie NGO i lokalne samorządy współpracujące z organizacjami społecznymi. Ze wstępnych analiz wynika, że nawet do 50 % umów będzie wymagało aneksów, a co 4 umowa będzie musiała być zmieniona w sposób znaczny. Nie jest pewne czy cześć z umów uda się w ogóle zrealizować. Trzeba bowiem pamiętać, że organizacje mają czasami tzw. montaże finansowe dla projektów finansowanych z różnych źródeł - np. lokalny samorząd + województwo + ministerstwo i teraz każdy wymaga aneksów.
REKLAMA
15:41, 07.04.2020
Zbiórki i biwaki w harcówkach i plenerze z powodu epidemii odwołane. Czy to znaczy, że szare mundury zawisły na wieszakach, a ich właściciele zabijają czas kwarantanny oglądając seriale? Niekoniecznie. Działają zgodnie z jednym z punktów ich prawa ? ?harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim?.
14:31, 05.04.2020
Gdynia w obliczu trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa szuka dostępnych rozwiązań i wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Prezentujemy Falochron, czyli szeroki program pomocy mieszkańcom w czasie kryzysu. Składa się z kilku filarów, dotyczących różnych grup społecznych ? przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, kolejne będą dotyczyć kultury, edukacji, sportu, spraw społecznych. Będziemy je przedstawiać w kolejnych dniach.
1
18:16, 28.03.2020
O tym, że w gdyńskiej edukacji źle się dzieje, nie trzeba już nikogo przekonywać. Absurdalne, mijające się z prawem uchwały podejmowane głosami rządzącej miastem Samorządności są negatywnie opiniowane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Niekompetencja aż zionie z ratusza...
16:39, 23.03.2020
- W sobotę po południu zdecydowaliśmy, że możemy pomóc innym po przez wypożyczenie naszych laptopów dzieciom, które potrzebują ich do nauki online ? mówi Adriana Zagrobelna z Fundacji Unika Menso.
23:30, 22.03.2020
Osoby chorujące na choroby rzadkie są w grupie najbardziej narażonych. Ich leczenie to systematyczne wizyty w szpitalu. W przypadku Trójmiasta jest to Szpital Św. Wojciecha na Zaspie. Przyjmowanie leku wiąże się za każdym razem z dwudniowym pobytem w lecznicy. Zarażenie koronawirusem może spowodować śmierć. W obecnej sytuacji, mimo specjalnie przygotowanej izolatki boja się udać do szpitala.