Zamknij
REKLAMA

NGO

Uwaga! Jest czas na wniesienie uwag do Programu Współpracy miasta Gdyni z NGO na rok 2021

13:16, 06.10.2020 | pg za: GCOP/foto google.maps
Skomentuj
REKLAMA

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych imieniu Prezydenta Miasta Gdyni zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Gdyni do zapoznania się z projektem Programu Współpracy miasta Gdyni z organizacjami pozarządowymi na rok 2021.

Ewentualne wnoszenie uwag i poprawek do programu należy składać w formie elektronicznej na adres mailowy [email protected] lub pisemnie bezpośrednio do Samodzielnego Referatu ds. organizacji pozarządowych. 

Uwagi można wnosić do 18 października 2020 roku.

Projekt do pobrania: 

Projekt Programu Współpracy Miasta Gdyni z organizacjami pozarządowymi.

"Miarą dojrzałości społeczeństwa demokratycznego jest aktywność obywateli. Suma ich wysiłków – praca grup obywatelskich, oddolnych inicjatyw, organizacji pozarządowych na rzecz lokalnej społeczności – konstytuuje III sektor, stanowiący istotny element lokalnego krajobrazu. Samorząd Gdyni, w 1995 roku, jako pierwszy w Polsce rozpoczął systemową współpracę z sektorem pozarządowym mając na celu zrównoważony rozwój miasta i zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Uchwalony wówczas Program Współpracy opierał się na zasadach: powszechności i otwartości, współodpowiedzialności za obywateli, partnerstwa, suwerenności stron,pomocniczości oraz jawności, które dziś stanowią ustawowe podstawy współdziałania samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi.

Niniejszy Program jest kontynuacją dotychczasowych doświadczeń. Powstał w oparciu o wiedzę i praktykę, samorządowców i organizacji pozarządowych, jako wyraz wspólnego dążenia do realizacji zapisów Strategii Rozwoju Gdyni. Jego celem jest zapewnienie sektorowi obywatelskiemu należnego mu miejsca w gdyńskim modelu demokracji lokalnej.

Realizacja zadań publicznych przy udziale organizacji pozarządowych w zasadniczy sposób wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców Gdyni. Wspólny trud i zaangażowanie stron przynoszą satysfakcję i chęci do podejmowania kolejnych wysiłków wbudowaniu społeczeństwa obywatelskiego na szczeblu lokalnym oraz skutkują wzrostem kapitału społecznego." - czytamy w wprowadzeniu do programu współpracy.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą brać udziała w pracach zespołów powoływanych przez prezydenta. Są to:

  1. Gdyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego;
  2. Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych;
  3. Społeczna Komisja Mieszkaniowa;
  4. Powiatowa Rada Rynku Pracy;
  5. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
  6. Gdyńska Rada do Spraw Seniorów;7)Rada ds. Sportu;
  7. Komisja do spraw udzielania dofinansowania osobom niepełnosprawnym na likwidację barier architektonicznych, w komunikowaniu i technicznych;
  8. Społeczna Rada ds. Rodziny i Dziecka;
  9. Rada ds. Budżetu Obywatelskiego;
  10. Komitet Rewitalizacji.
(pg za: GCOP/foto google.maps)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz