Zamknij
REKLAMA

NGO

Porządkowanie cmentarza na Kolibkach 2020

23:35, 07.10.2020 | hs za: Nasze Orłowo
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków na kolejną akcję porządkowania cmentarza na Kolibkach przed uroczystością Wszystkich Świętych. "Spotykać będziemy się w każdą sobotę października o godz. 12:00. Można dołączać w trakcie akcji." - zachęcają członkowie Naszego Orłowa, które jest organizatorem porządkowania grobów.

Zachęcamy, aby zabierać ze sobą proste narzędzia ogrodnicze jak grabie, rękawice, czy szczotki do mycia nagrobków. Warto zabrać także rękawice ogrodnicze.

W czasie trwania akcji uczniowie klas VIII mogą odbywać wolontariat.

Warto już teraz zarezerwować sobie czas i chociaż w jedną sobotę przyjść na cmentarz.

Za nami kolejna akcja porządkowania zabytkowego cmentarza na Kolibkach w Gdyni. Licznie wzięli w niej udział uczniowie gdyńskich szkół podstawowych jako wolontariusze Stowarzyszenia Nasze Orłowo.

"Z wieloma z nich pracowali także rodzice, którym również dziękujemy za pomoc." - podkreślają inicjatorzy akcji.

I dodają: "Udało się dużo zrobić. Dzisiaj kontynuowaliśmy oczyszczanie i mycie nagrobków, porządkowaliśmy także grunt oraz ścieżkę wiodącą do cmentarza. Dziękujemy także panu, który przyniósł podkaszarkę i skosił nieco wybujałej trawy."

"Zwracamy się z apelem do wszystkich osób dobrej woli o przekazywanie nam różnego rodzaju wyposażenia cmentarnego, przede wszystkim krzyży. Na wielu grobach, którymi nikt się nie opiekuje, każdego roku rozpadają się przegniłe krzyże i nie mamy ich czym zastąpić." - apelują o pomoc w odnowieniu tej małej gdyńskiej nekropolii.

Przed nami jeszcze cztery akcje porządkowania:

  • 10 października
  • 17 października
  • 24 października
  • 31 października.

(hs za: Nasze Orłowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz