Zamknij
REKLAMA

NGO

Dzisiaj mamy Dzień Myśli Braterskiej!

20:05, 22.02.2021 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Czy wiecie, że obchodzimy go właśnie 22 lutego, dlatego, że w tym dniu urodził się Robert Baden-Powell oraz jego żona, Olave Baden-Powell? Otrzymując kartki z okazji swoich urodzin, postanowili uczynić ten dzień szczególnym dla wszystkich skautów na świecie, stąd nasze świętowanie braterstwa właśnie dzisiaj Wszystkim zuchom, harcerkom, harcerzom, instruktorkom, instruktorom oraz osobom związanym z harcerstwem, życzymy przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu, motywacji do działania i poczucia siły braterstwa w chwilach zwątpienia.

A Wy, czego życzycie sobie i innym harcerzom? Dajcie znać! W myśl Roberta Baden-Powella - "starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście"

Tradycyjnie życzenia przekazała Komenda Hufca ZHP Gdynia z Druhną Komendant Agnieszką Szlosowską na czele.

* * *

Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego z przedstawicielami krajowych organizacji harcerskich i skautowych z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Harcerze są obecni zawsze, gdy potrzeba odwagi i determinacji; w czasie walki z pandemią koronawirusa stanęli na wysokości zadania - podkreślił prezydent Andrzej Duda na poniedziałkowym spotkaniu z harcerzami okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Prezydent zwrócił uwagę, że 4 marca minie rok od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia COVID-19 w Polsce. Andrzej Duda dziękował harcerzom za ich zaangażowanie w walce z pandemią. Jak podkreślił, harcerze stanęli na wysokości zadania.

"Ilekroć mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji, to właśnie takie sytuacje, jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze" - mówił prezydent.

Wcześniej Andrzej Duda zamieścił na Twitterze wpis, w którym także przekazał harcerzom i skautom bratnie słowo.

"W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom - Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom - w czynnej służbie i w sercu. Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo..." - napisał.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni, obchodzone co roku przez harcerzy i skautów na całym świecie w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella. (PAP)

autor: Monika Zdziera

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%