Zamknij
REKLAMA

NGO

Maląg: do końca kwietnia trwa nabór ofert w ramach konkursu "Po pierwsze Rodzina!"

20.45, 25.04.2021 PAP Aktualizacja: 20.51, 25.04.2021
Skomentuj PAP
REKLAMA

W konkursie "Po pierwsze Rodzina!" dofinansowane zostaną najlepsze projekty informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe na rzecz rodzin. Program jest adresowany do organizacji pozarządowych - stowarzyszeń i fundacji, organizacji kościelnych i do spółdzielni socjalnych.

Tylko do końca kwietnia trwa nabór ofert w ramach drugiej edycji konkursu "Po pierwsze Rodzina!". Organizacje pozarządowe mogą otrzymać dotacje w wysokości od 50 tys. do nawet 1,5 mln zł - przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

"W kierowanym przeze mnie resorcie rodziny bardzo cenimy sobie szeroką współpracę na rzecz polskich rodzin zarówno z samorządami, jak i organizacjami pozarządowymi. Dlatego uruchomiliśmy konkurs +Po pierwsze Rodzina!+" - powiedziała PAP szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Przypomniała, że do końca kwietnia trwa nabór ofert w ramach drugiej edycji konkursu.

"Jest się o co starać, organizacje pozarządowe mogą otrzymać dotacje w wysokości od 50 tys. do nawet 1,5 mln zł. Co ważne, wkład własny nie jest wymagany. W sumie to 8,4 mln zł. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego dla polskich rodzin, a to nasz absolutny priorytet" - podkreśliła minister.

Zwróciła uwagę, że pierwsza edycja konkursu "Po pierwsze Rodzina!" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. "W sumie złożono ponad 350 ofert. Dofinansowanie na łączną kwotę przeszło 8,6 mln zł otrzymało 38 organizacji" - wskazała Maląg.

W ramach tegorocznej edycji konkursu okres realizacji dofinansowanych zadań zaplanowany jest na 14 lipca - 31 grudnia 2021. Termin ponoszenia wydatków w ramach dofinansowanego zadania przewiduje się od momentu podpisania umowy na realizację zadania publicznego do 31 grudnia 2021 r.

Wnioski można składać przez stronę: https://www.gov.pl/web/rodzina. (PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%