Zamknij
REKLAMA

Cyfrowe kanały PGNiG biją kolejne rekordy!

21.46, 19.10.2020 hs za: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Aktualizacja: 21.50, 19.10.2020
Skomentuj
REKLAMA

Nie słabnie popularność cyfrowych rozwiązań wprowadzanych przez PGNiG. W roku epidemii koronawirusa wprowadzone w minionych latach rozwiązania okazały się skutecznym sposobem na alternatywną obsługę klienta i biją prawdziwe rekordy. W pierwszych III kwartałach br. do obsługi za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK) PGNiG Obrót Detaliczny przybyła rekordowa liczba blisko 500 tys. umów. Daje to łącznie niemal 2 miliony umów, co oznacza, że spółka stała się liderem w elektronicznej obsłudze klienta w Polsce. 

Dynamicznie wzrasta także liczba pobrań aplikacji mobilnej na smartfony i tablety, która z końcem września br. przekroczyła już 1,4 mln. Tylko od stycznia do września, aplikację mobilną pobrano blisko 700 tys. razy, co oznacza wzrost o 121 proc. względem analogicznego okresu ubiegłego roku (wówczas pobrań było nieco ponad 300 tys.). Coraz więcej użytkowników korzysta z niej w sposób stały – najczęściej do odczytu stanu liczników i płatności on-line za dostarczone gaz i energię elektryczną. Od momentu udostępnienia aplikacji Klientom PGNiG, niezmiennie znajduje się ona w TOP3 najchętniej pobieranych programów w sklepie Google Play w kategorii Dom oraz w TOP20 kategorii Biznes w AppStore.

– Bycie liderem branży energetycznej w Polsce to powód do dumy, tym bardziej cieszy również spektakularny wzrost naszej popularności w kanałach online. Nasze narzędzia są nie tylko łatwo dostępne, ale również intuicyjne, co jest ważne w szczególności dla naszych starszych klientów – podkreśla Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Coraz większą popularność zyskuje także usługa płatności online. Klient nie musi już pamiętać o konieczności każdorazowego opłacania otrzymanych faktur za gaz czy energię elektryczną. Wystarczy jednorazowo wyrazić zgodę na obciążanie swojego rachunku bankowego, a każda płatność odbędzie się na czas. Tylko w III kwartałach br., klienci PGNiG dokonali ponad 2,3 mln płatności online, co oznacza 154 proc. wzrost wobec analogicznego okresu w roku 2019 r.

– Trudno o lepsze, bardziej wymierne potwierdzenie zasadności naszej cyfrowej transformacji,  niż twarde liczby pokazujące skalę zapotrzebowania na zdalne kanały dostępu. Dla naszych klientów to wygoda i oszczędność czasu, dla spółki zaś dbałość o środowisko oraz  optymalizację kosztów  – mówi Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

 

Przypominamy, że elektroniczne Biuro Obsługi Klienta eBOK, umożliwia m. in.:

·         zawarcie nowej umowy gazowej i przepisanie istniejącej;

·         podanie odczytu stanu gazomierza oraz licznika energii elektrycznej;

·         podgląd informacji o aktualnych i archiwalnych rozliczeniach;

·         kontrolę bieżącego salda płatności;

·         obsługę płatności elektronicznych wraz z funkcją polecenia zapłaty;

·         wgląd w historię zużycia paliwa gazowego oraz energii elektrycznej;

·         zmianę/uzupełnienie danych w umowie;

·         zmianę grupy taryfowej;

·         przesłanie wniosku o zwrot nadpłaty;

·         kontakt na wybrany temat poprzez formularz;

·         zawarcie umowy na usługi dodatkowe.

Do dyspozycji Klientów jest również Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta, dostępne pod numerem 22 515 15 15*, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 19:00. Inną formą kontaktu z naszymi pracownikami jest formularz znajdujący się na stronie ebok.pgnig.pl/kontakt lub e-mail:[email protected]

(hs za: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. )
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%