Zamknij
REKLAMA

Zmienia się prawo telekomunikacyjne. Łatwiej wypowiedzieć umowę

21.20, 24.11.2020 hs za: Play/foto PhotoMIX-Company/pixabay.com Aktualizacja: 22.29, 24.11.2020
Skomentuj
REKLAMA

Zmieniają się przepisy Prawa telekomunikacyjnego – żeby się do niego dostosować, telefonie komórkowe muszą zmienić niektóre postanowienia Umowy o świadczenie Usług Telekomunikacyjnych ("Umowa") zawartej między z klientami ma świadczenia Usług Telekomunikacyjnych. Zmienić muszą się również regulaminy.

Play tak poinformował swoich klientów:

Na czym polegają zmiany w umowie?

1. Dodajemy kolejne, wygodniejsze sposoby kontaktu z nami w sytuacji, kiedy chcesz wypowiedzieć umowę.

Od 21 grudnia 2020 r. możesz złożyć wypowiedzenie również:

  • telefonicznie w Obsłudze Klienta,
  • innym kanałem komunikacji z Obsługą Klienta, w którym możemy potwierdzić Twoją tożsamość – aktualna lista dostępna jest na www.play.pl/pomoc/kontakt.html.

Dotychczasowe sposoby składania wypowiedzenia pozostają bez zmian.

2. Zmieniamy sposób liczenia długości okresu wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony, którą nam wypowiesz. Ta zmiana dotyczy wyłącznie sytuacji, w której skończył się okres promocyjny (wtedy Twoja Umowa przekształci się w umowę na czas nieokreślony).

Od 21 grudnia 2020 r. okres wypowiedzenia takiej umowy to miesiąc i będziemy go liczyć od dnia, w którym wypowiedzenie trafi do nas.

Dodatkowe informacje

Jeśli nie akceptujesz tych zmian, masz prawo wypowiedzieć Umowę. Możesz to zrobić do czasu wejścia w życie zmian tj. do 21 grudnia 2020 r. Wypowiedzenie powinno być złożone na obecnych zasadach czyli pisemnie, listem lub e-mailem.

Proponowane zmiany wynikają bezpośrednio ze zmiany obowiązujących przepisów prawa. Dlatego jeśli wypowiesz Umowę przed upływem czasu określonego na jaki została zawarta, możemy dochodzić od Ciebie zapłaty opłaty specjalnej/kary umownej. Ta opłata specjalna/kara umowna będzie stanowiła część ulgi, której udzieliliśmy Ci przy zawieraniu Umowy, w wysokości proporcjonalnej do pozostałego czasu określonego Umowy.

(hs za: Play/foto PhotoMIX-Company/pixabay.com)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%