Zamknij
REKLAMA

Rozmowy wokół samobójstwa

23:38, 08.08.2020 | hs za: MOPS
Skomentuj
REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gdyńskie Centrum Aktywności Rodziny serdecznie zapraszają na wydarzenie on-line: „Kręgi na wodzie – widzę, rozumiem, działam”, organizowane w ramach Światowego Dnia Przeciwdziałania Samobójstwom, które odbędzie się 10 września.

Konferencja on-line będzie miała charakter edukacyjno-informacyjny, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie problemu suicydalnego oraz jego wpływu na funkcjonowanie otoczenia, bliskich i rodziny osób dokonujących prób samobójczych, także tych skutecznych. Formuła on-line podyktowana jest względami bezpieczeństwa w okresie trwającej pandemii COVID-19.

Podczas wydarzenia odbędzie się moderowana dyskusja "Rozmowy wokół samobójstwa - działania, myśli i uczucia bliskich i otoczenia", pomiędzy Edytą Sinacką-Kubik (MOPS Gdynia, Uniwersytet Gdański) i Bartoszem Karczem (Uniwersytet SWPS, Centrum Terapii Depresji). Moderatorem spotkania będzie Piotr Harhaj (Centrum Samopomocy), natomiast głosem publiczności będzie Agata Cichoń-Chojnacka (specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, kierownik Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD).

Konferencja będzie również doskonałą okazją do przybliżenia projektu skierowanego do Gdynian, którzy stanęli w obliczu tragedii jaką jest śmierć samobójcza lub próba samobójcza w rodzinie. W trakcie konferencji specjaliści będą rozmawiać o samobójstwie w ujęciu traumatycznego zdarzenia, które pozostawia po sobie niezrozumienie, żałobę i smutek – podobnie jak rzucony w wodę kamień pozostawia po sobie rozchodzące się kręgi.

Projekt „Kręgi na wodzie – widzę, rozumiem, działam” przybliżą Barbara Szymoniak-Wawrzyk oraz Anna Andrzejewska-Cioch, koordynatorki projektu.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do uczestnictwa w wydarzeniu za pośrednictwem linka do transmisji on-line https://www.youtube.com/mopsgdyniayt lub https://www.facebook.com/mopsgdynia/

Startujemy 10 września 2020, o godzinie 9:30!

(hs za: MOPS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA