Zamknij
REKLAMA

EXPERYMENT dla szkół i przedszkoli - 1 - 2 - 3 - stacjonarnie, online i wyjazdowo

22:49, 20.09.2020 | hs za: Experyment
Skomentuj
REKLAMA

Mając na uwadze wszystkie wyzwania, jakie stawia przed placówkami edukacyjnymi najbliższa przyszłość, Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni uruchomiło nową ofertę zajęć edukacyjnych. Dzięki trzem różnym wariantom i blisko 30 tematom, będą one dostępne dla każdej szkoły, klasy i przedszkola.

2020 rok wymusił radykalne zmiany w sposobie myślenia o edukacji. Szkolnictwo na całym świecie zaczęło poszukiwać innych form pracy i działań edukacyjnych, aby sprostać oczekiwaniom uczestników procesu edukacyjnego. Powstała potrzeba nowego systemu współpracy na linii nauczyciel-uczeń oraz nauczyciel-rodzic.

Chcąc zaoferować placówkom oświatowym kolejne praktyczne narzędzia i formy działań edukacyjnych, edukatorzy i eksperci Centrum Nauki EXPERYMENT opracowali specjalną ofertę edukacyjną. Lekcja z EXPERYMENTEM jest aktywną, włączającą i interdyscyplinarną formą nauki, którą nauczyciel może wykorzystać jako uzupełnienie wiedzy uczniów na każdym poziomie nauczania, zgodnie z obowiązującą podstawą programową, ale także potraktować jako cenne i inspiracyjne spotkanie z pasjonatami nauki, którzy stosują często niekonwencjonalne metody przekazywania wiedzy. Dynamicznie zmieniające się warunki edukacji spowodowały, iż EXPERYMENT przygotował swoje zajęcia w trzech wariantach, tak aby zaoferować możliwie najszerszy dostęp do oferty edukacyjnej:

  1. stacjonarny (w CNE),
  2. online (przy pomocy Microsoft Teams)
  3. wyjazdowy (w określonych strefach).

Dzięki temu każdy nauczyciel, szkoła, klasa, może wybrać dogodną dla siebie lekcję z EXPERYMENTEM.

1. Stacjonarny

Wariant stacjonarny jest doskonale znany i sprawdzony przez szkoły. To zestaw zajęć edukacyjnych odbywających się na miejscu, w salach warsztatowych Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Do wyboru jest dwadzieścia tematów zajęć, obejmujących różne dyscypliny i zagadnienia z nauk ścisłych, ale także dotyczących m.in. przeciwdziałania uzależnieniom. Warsztaty obejmują różne grupy wiekowe – od przedszkolaków, do uczniów przygotowujących się do matury. Najmłodsi na zajęciach poznają m.in. podstawowe pojęcia chemiczne w trakcie zabawy slajmami, najstarsi zaś badają grupy krwi i określają fazy mitozy. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującymi w Centrum regułami higienicznymi. Klasy dzielone są na odpowiednio liczne grupy, dostosowane do wielkości sal, pomieszczenia są dezynfekowane i naświetlane lampami UV po zajęciach. Lekcje odbywają się w salach laboratoryjnych przy użyciu profesjonalnego sprzętu i pomocy naukowych, z których uczniowie korzystają pod opieką edukatorów. Przed i po zajęciach dzieci mogą samodzielnie lub z edukatorem zwiedzać wystawy EXPERYMENTU.

2. Online

Wariant online jest rozwiązaniem, na które uwagę powinny zwrócić placówki oddalone od Gdyni lub te, które nie decydują się jeszcze na wyjście poza mury szkoły. Edukatorzy EXPERYMENTU przesyłają do nauczyciela scenariusz lekcji i listę potrzebnych składników, testują narzędzia komunikacji, łączą się z klasą online za pomocą Microsoft Teams i prowadzą interaktywne zajęcia, pozwalając uczniom eksperymentować i bawić się nauką we własnym, bezpiecznym otoczeniu. Uczniowie mogą zatem w pełni skorzystać z zajęć i doświadczeń, a jednocześnie nie muszą opuszczać szkoły. Edukatorzy EXPERYMENTU są doświadczeni w prowadzeniu zajęć w formie pokazów i warsztatów oraz w pracy z grupą na ekranie. Takie zdalne lekcje mogą być świetnym urozmaiceniem zajęć w szkole.

3. Wyjazdowy

Kolejną możliwością jest zaproszenie EXPERYMENTU do szkoły. Edukatorzy przyjeżdżają z niezbędnymi pomocami naukowymi, materiałami i sprzętem, by razem z uczniami eksperymentować w ich placówce. Ten wariant pozwala na przeprowadzenie efektownych popularnonaukowych pokazów dla kilku grup w ciągu jednego dnia. Uczniowie będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach, a sala lekcyjna stanie się prawdziwym laboratorium – fizycznym, biologicznym czy chemicznym. Wszystkie zajęcia wyjazdowe odbywają się zgodnie z obowiązującymi w szkołach przepisami higienicznymi oraz wytycznymi CNE.

Oferta zajęć edukacyjnych Centrum Nauki EXPERYMENT na rok 2020/2021 odpowiada na różne potrzeby jeśli chodzi o formę, ale także tematy. Prowadzimy zajęcia interdyscyplinarne, laboratoryjne, gdzie stawiamy na samodzielne doświadczanie. Specjalizujemy się w naukach ścisłych, jednak mocno podkreślamy rozwijanie kompetencji miękkich, tak ważnych dla współczesnego świata. Oferta jest oparta na kilkunastu latach doświadczeń w realizacji warsztatów, a także na współpracy z nowatorskimi środowiskami edukacyjnymi, ekspertami i eksperymentatorami w dziedzinie edukacji. Lekcje odbywają się według określonego scenariusza, często są fabularyzowane lub zawierają elementy grywalizacji, rozwijają umiejętności współpracy. Uczą pracy w grupie, burzy mózgów, wnioskowania. Wykorzystywane są w nich m.in. znane uczniom mechanizmy gier, quizów i aplikacji. Prowadzący je edukatorzy bez problemu znajdują wspólny język z młodzieżą i stanowią dowód na to, że nauka może stać się pasją. Dzięki temu EXPERYMENT z powodzeniem każdego roku „uczy” blisko 20 000 młodych ludzi i jest narzędziem do skutecznej i ciekawej edukacji.

Pełna oferta zajęć edukacyjnych dla szkół i przedszkoli na semestr zimowy 2020/21 wraz z informacjami praktycznymi o tematach, rezerwacji i cenach znajduje na stronie Centrum Nauki EXPERYMENT: bit.ly/szkoly2020-21.

Szczegółowe informacje można uzyskać korzystając z numeru telefonu dla szkół i nauczycieli: +48 509 429 017.

Zapraszamy na lekcje z EXPERYMENTEM.

(hs za: Experyment)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz