Zamknij
REKLAMA

Do 21 maja 2020 r. można składać wnioski o wsparcie z programu "Senior+" Edycja 2020

22:04, 14.05.2020 | hs za: senior.gov.pl
Skomentuj
REKLAMA

Program wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 adresowany jest do osób nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 60 roku życia. W ramach programu samorządy mogą otrzymać dofinansowanie na utworzenie (przebudowę lub remont) i wyposażenie placówki (moduł 1) oraz zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek (moduł 2).

80 mln zł wsparcia dla samorządów

Do końca 2019 roku utworzono na terenie kraju 773 placówki  „Senior+”. W edycji 2020 programu „Senior+” do dofinansowania rekomendowano do tej pory 738 ofert, w tym:
•    191 placówek na łączną kwotę dofinansowania 28,8 mln zł w ramach modułu I
•    547 placówek na łączną kwotę dofinansowania 31,8 mln zł w ramach modułu II 

W dodatkowym naborze wniosków planowana łączna kwota wsparcia dla samorządów na utworzenie Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+” oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek wynosi 16,5 mln zł. Łączny budżet programu w 2020 roku wynosi 80 mln zł.
- Mimo panującej pandemii nie rezygnujemy z naszych kluczowych programów, w tym z najbardziej priorytetowego, jakim jest „Senior+”. Uruchamiamy środki dla samorządów, ponieważ zależy nam na tym, aby powstało w Polsce jeszcze więcej miejsc, w których seniorzy mogą się spotykać ze sobą i realizować swoje pasje – podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Gdzie przesłać ofertę?

Ofertę należy wypełnić i złożyć w generatorze ofert (GO), dostępnym na stronie www.senior.gov.pl do dnia 21 maja 2020 roku. Tak złożoną ofertę należy zapisać w formacie PDF i wydrukować.

 Podpisaną, wydrukowaną z generatora ofert, papierową wersję oferty – wraz z wymaganymi załącznikami – należy przesłać do właściwego Urzędu Wojewódzkiego. 

Kiedy rozstrzygnięcie?

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości nie później niż do dnia 25 czerwca 2020 roku.

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W ramach Programu jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego, mogą ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie (przebudowę lub remont) i wyposażenie placówki (moduł 1) oraz zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek (moduł 2).

3 433 175 zł - trafi do samorządów z Pomorskiego w ramach  programu Senior  plus (edycja 2020). Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał umowy na utworzenie i funkcjonowanie dziennych domów i klubów seniora.

Powstaną one m.in. Pucku, Gniewie, Bytowie, Gdańsku i Kościerzynie. Gdyni zabrakło w zestawieniu...

(hs za: senior.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA