Zamknij
REKLAMA

Pięciu nowych kapłanów, w tym dwóch pochodzących z Gdyni

12:25, 17.05.2020 | hs za: Atchidiecezja/Gość Niedzielny/foto Gość
Skomentuj
REKLAMA

W katedrze oliwskiej abp Sławoj Leszek Głódź wyświęcił mamy pięciu nowych kapłanów. Pięciu diakonów Gdańskiego Seminarium Duchownego przyjęło święcenia kapłańskie. Wraz z arcybiskupem Eucharystię sprawowali bp Wiesław Szlachetka, bp Zbigniew Zieliński oraz licznie zgromadzeni kapłani.

Ze względu na sytuację i zagrożenie koronawirusem, tegoroczzne święcenia byłe skromniejsze i bez udziału licznej grupy wiernych.

Pięciu diakonów Gdańskiego Seminarium Duchownego przyjęło święcenia kapłańskie. Uroczystość pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia odbyła się w katedrze oliwskiej.

Wraz z arcybiskupem Eucharystię sprawowali bp Wiesław Szlachetka, bp Zbigniew Zieliński oraz licznie zgromadzeni kapłani.

- Chwila dzisiejsza staje się momentem zwrotnym w waszym życiu. Stajecie się ojcami, siewcami, będziecie rodzili Chrystusa w sercach i duszach ludzi, będziecie siewcami Jego słowa, Jego łaski, a nade wszystko znakami Jego bliskości i obecności, Jego miłości, która nigdy się nie kończy - mówił arcybiskup.

- Drodzy neoprezbiterzy, spełniły się wasze nadzieje i oczekiwania. Wyjdziecie stąd kapłanami Jezusa Chrystusa. Wypowiadamy więc słowa wieczności wobec Tego, który was do kapłańskiej posługi powołał i wezwał. Ale pragniemy także w sposób szczególny podziękować tym, którymi Bóg się posłużył w waszej drodze do kapłaństwa: rodzicom, kapłanom, wychowawcom, nauczycielom, i tylko Bogu znanym osobom, które wspierały, wspierają i będą was wspierać swoją modlitwą - kontynuował hierarcha.

- Przez 6 lat przygotowywaliście się na chwilę przyjęcia święceń kapłańskich. Przygotowywaliście się przez formację intelektualną i duchową, ale nade wszystko przez pogłębianie swojej więzi z Jezusem Chrystusem. W perspektywie kapłańskiego życia lata seminaryjne, stanowią fundament, na którym wspierać się będzie całe wasze kapłańskie życie i cała wasza kapłańska posługa. Więź z Jezusem, którego posługę będziecie odtąd pełnili, będzie się umacniała i dopełniała każdego dnia - dodał abp Głódź.

Podczas uroczystości święceń prezbiteratu wręczył im dekrety kierujące do pracy na pierwszych parafiach:

Ks. Beniamin Kirschling - parafia pw. Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowie; Ks. Beniamin pochodzi z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie. Hasło na obrazku prymicyjnym: „Bądź zdolny iść pod prąd i umiej dzielić się Jezusem, przekazywać wiarę którą on ci dał.” (Franciszek).

Ks. Mariusz Kohnke - parafia pw. Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie; Ks. Mariusz pochodzi z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Hasło na obrazku prymicyjnym: „Wszystkie moje źródła są w Tobie” (Ps 87,7) .

Ks. Łukasz Rumian - parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie; Ks. Łukasz pochodzi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu. Hasło na obrazku prymicyjnym: "Panie, przepasz mnie i poprowadź" (Por. J 21,18).

Ks. Wiktor Szponar - parafia pw. św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu; Ks. Wiktor pochodzi z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie. Hasło na obrazku prymicyjnym: „To jest Ciało moje” (Mt 26,26).

Ks. Damian Trzebiatowski - parafia pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach. Ks. Damian pochodzi z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni-Redłowie. Hasło na obrazku prymicyjnym: „Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa” (Ga 6,14).

(hs za: Atchidiecezja/Gość Niedzielny/foto Gość)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA